Trwa ładowanie...

Sprawa Marka Falenty. Są wyniki badań psychiatrycznych

Nowe informacje w sprawie bohatera afery podsłuchowej. Są wyniki jego badań psychiatrycznych. Marek Falenta nie musi odsiadywać wyroku w szczególnych warunkach, nie jest też konieczna zmiana sposobu odbywania przez niego kary.
Share
Afera podsłuchowa wybuchła w 2014 roku
Afera podsłuchowa wybuchła w 2014 roku Źródło: East News, Fot: Mariusz Grzelak/REPORTER
d3nh78s

Badania Marka Falenty w zakładzie karnym w warszawskiej Białołęce trwały kilka tygodni. Wyniki nie dają podstaw do tego, by zmienić mu sposób odbywania kary - ustaliło nieoficjalnie RMF FM.

Przypomnijmy, że badania zlecił dyrektor zakładu karnego na warszawskim Służewcu. Lekarz miał wątpliwości co do stanu zdrowia biznesmena.

Falenta po badaniach wrócił do monitorowanej, pojedynczej celi na Służewcu.

d3nh78s

Zobacz także: Kierwiński o słowach Sasina: coś porażającego

Afera podsłuchowa

Przypomnijmy, że afera podsłuchowa wybuchła w 2014 roku po tym jak "Wprost" ujawnił nagrania rozmów polityków i biznesmenów z warszawskich restauracji. Rejestrowanie według sądu zlecał Falenta.

d3nh78s

Zobacz też: Wiejas: "Srebrna, Brejza, Falenta - Kaczyński ujeżdża kilka byków (Opinia)

Został skazany na 2,5 roku więzienia. Długo unikał kary. Jego obrońcy ubiegali się o odroczenie wykonania kary m.in. ze względu na stan zdrowia skazanego. Biznesmen bezskutecznie wnioskował o ułaskawienie.

Nie stawił się w zakładzie karnym, by odbyć karę. Był poszukiwany przez kilka miesięcy, również listem gończym. Został zatrzymany 5 kwietnia w Hiszpanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nh78s

Podziel się opinią

Share
d3nh78s
d3nh78s
Więcej tematów