ycipk-3zgx8p

Sprawa Marka Falenty. Są wyniki badań psychiatrycznych

Nowe informacje w sprawie bohatera afery podsłuchowej. Są wyniki jego badań psychiatrycznych. Marek Falenta nie musi odsiadywać wyroku w szczególnych warunkach, nie jest też konieczna zmiana sposobu odbywania przez niego kary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afera podsłuchowa wybuchła w 2014 roku
Afera podsłuchowa wybuchła w 2014 roku (East News, Fot: Mariusz Grzelak/REPORTER)
ycipk-3zgx8p

Badania Marka Falenty w zakładzie karnym w warszawskiej Białołęce trwały kilka tygodni. Wyniki nie dają podstaw do tego, by zmienić mu sposób odbywania kary - ustaliło nieoficjalnie RMF FM.

Przypomnijmy, że badania zlecił dyrektor zakładu karnego na warszawskim Służewcu. Lekarz miał wątpliwości co do stanu zdrowia biznesmena.

Falenta po badaniach wrócił do monitorowanej, pojedynczej celi na Służewcu.

ycipk-3zgx8p

Zobacz także: Kierwiński o słowach Sasina: coś porażającego

Afera podsłuchowa

Przypomnijmy, że afera podsłuchowa wybuchła w 2014 roku po tym jak "Wprost" ujawnił nagrania rozmów polityków i biznesmenów z warszawskich restauracji. Rejestrowanie według sądu zlecał Falenta.

ycipk-3zgx8p

Zobacz też: Wiejas: "Srebrna, Brejza, Falenta - Kaczyński ujeżdża kilka byków (Opinia)

Został skazany na 2,5 roku więzienia. Długo unikał kary. Jego obrońcy ubiegali się o odroczenie wykonania kary m.in. ze względu na stan zdrowia skazanego. Biznesmen bezskutecznie wnioskował o ułaskawienie.

Nie stawił się w zakładzie karnym, by odbyć karę. Był poszukiwany przez kilka miesięcy, również listem gończym. Został zatrzymany 5 kwietnia w Hiszpanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3zgx8p
Polub WP Wiadomości
ycipk-3zgx8p
ycipk-3zgx8p