Trwa ładowanie...
d1v0i9n

Sprawa Marka Falenty. Obrońca złożył w sądzie kolejny wniosek

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Sąd Okręgowy w Warszawie nie wstrzymał wykonania kary Markowi Falencie. Ale jego obrońca Marek Małecki, złożył kolejny wniosek – tym razem w sprawie odroczenia kary pozbawienia wolności. Domaga się wyłączenia jednego z sędziów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Falenta jest poszukiwany przez policję. 1 lutego miał stawić się w Zakładzie Karnym
Marek Falenta jest poszukiwany przez policję. 1 lutego miał stawić się w Zakładzie Karnym (East News, Fot: Stefan Maszewski)
d1v0i9n

- 28 lutego obrońca Marka F. złożył dwa wnioski. Pierwszy dotyczył wstrzymania wykonania kary pozbawienia wolności skazanemu Markowi F., który to na posiedzeniu 5 marca nie został przez sąd uwzględniony; drugi natomiast został złożony w przedmiocie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności – informuje Wirtualną Polskę sekcja prasowa warszawskiego sądu.

- Na posiedzeniu 26 marca sąd nie podjął decyzji w przedmiocie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności skazanemu Markowi F., gdyż tego samego dnia do akt sprawy wpłynął wniosek o wyłączenie sędziego. Z uwagi na konieczność rozpoznania tego wniosku sąd odroczył posiedzenie do 9 kwietnia – przekazuje nam biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie.

To już kolejny wniosek obrońcy biznesmena, który ma na celu uniknięcie odsiadki. W ostatnim czasie, prawnik Falenty przekonywał sąd, że nie może on odbyć kary ze względu na zły stan zdrowia. Sąd odrzucił jednak ten wniosek.

Przypomnijmy, że Falenta powinien stawić się w areszcie śledczym na warszawskim Grochowie 1 lutego. Kiedy się nie stawił, sąd wysłał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego. Niedługo później wydał decyzję o poszukiwaniu go listem gończym.

d1v0i9n

Od tamtej pory, Falenta jest poszukiwany przez policję. Bezskutecznie. W rozmowie z TVN24 szef MSWiA Joachim Brudziński zapewniał, że biznesmen zostanie w końcu złapany. - Nie takich kozaków nasi specjaliści, nasi funkcjonariusze namierzali. Falenta będzie złapany, będzie doprowadzony do aresztu - zapewnił Brudziński.

Zobacz także: "Ta sprawa kompromituje Brudzińskiego". Siemoniak o zniknięciu Falenty

Marek Falenta został skazany w 2016 r. przez Sąd Okręgowy w Warszawie na 2,5 roku więzienia, w związku z tzw. aferą podsłuchową. Wyrok uprawomocnił się w grudniu 2017 roku. Biznesmen miał pójść do więzienia w maju 2018 r., ale odwoływał się od niekorzystnej decyzji.

d1v0i9n

Pod koniec lutego jego obrońca adwokat Marek Małecki poinformował o wystąpieniu do Kancelarii Prezydenta z wnioskiem o ułaskawienie Falenty. Według informacji tvn24.pl wniosek do Kancelarii Prezydenta 19 stycznia 2018 złożyła córka Marka Falenty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v0i9n

Podziel się opinią

Share

d1v0i9n

d1v0i9n
Więcej tematów