placeholder_28lj8n

Sprawa Marka Falenty. Obrońca złożył w sądzie kolejny wniosek

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Sąd Okręgowy w Warszawie nie wstrzymał wykonania kary Markowi Falencie. Ale jego obrońca Marek Małecki, złożył kolejny wniosek – tym razem w sprawie odroczenia kary pozbawienia wolności. Domaga się wyłączenia jednego z sędziów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Falenta jest poszukiwany przez policję. 1 lutego miał stawić się w Zakładzie Karnym
Marek Falenta jest poszukiwany przez policję. 1 lutego miał stawić się w Zakładzie Karnym (East News, Fot: Stefan Maszewski)
placeholder_28lj8n

- 28 lutego obrońca Marka F. złożył dwa wnioski. Pierwszy dotyczył wstrzymania wykonania kary pozbawienia wolności skazanemu Markowi F., który to na posiedzeniu 5 marca nie został przez sąd uwzględniony; drugi natomiast został złożony w przedmiocie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności – informuje Wirtualną Polskę sekcja prasowa warszawskiego sądu.

- Na posiedzeniu 26 marca sąd nie podjął decyzji w przedmiocie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności skazanemu Markowi F., gdyż tego samego dnia do akt sprawy wpłynął wniosek o wyłączenie sędziego. Z uwagi na konieczność rozpoznania tego wniosku sąd odroczył posiedzenie do 9 kwietnia – przekazuje nam biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie.

To już kolejny wniosek obrońcy biznesmena, który ma na celu uniknięcie odsiadki. W ostatnim czasie, prawnik Falenty przekonywał sąd, że nie może on odbyć kary ze względu na zły stan zdrowia. Sąd odrzucił jednak ten wniosek.

placeholder_28lj8n

Przypomnijmy, że Falenta powinien stawić się w areszcie śledczym na warszawskim Grochowie 1 lutego. Kiedy się nie stawił, sąd wysłał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego. Niedługo później wydał decyzję o poszukiwaniu go listem gończym.

Od tamtej pory, Falenta jest poszukiwany przez policję. Bezskutecznie. W rozmowie z TVN24 szef MSWiA Joachim Brudziński zapewniał, że biznesmen zostanie w końcu złapany. - Nie takich kozaków nasi specjaliści, nasi funkcjonariusze namierzali. Falenta będzie złapany, będzie doprowadzony do aresztu - zapewnił Brudziński.

Zobacz także: "Ta sprawa kompromituje Brudzińskiego". Siemoniak o zniknięciu Falenty

placeholder_28lj8n

Marek Falenta został skazany w 2016 r. przez Sąd Okręgowy w Warszawie na 2,5 roku więzienia, w związku z tzw. aferą podsłuchową. Wyrok uprawomocnił się w grudniu 2017 roku. Biznesmen miał pójść do więzienia w maju 2018 r., ale odwoływał się od niekorzystnej decyzji.

Pod koniec lutego jego obrońca adwokat Marek Małecki poinformował o wystąpieniu do Kancelarii Prezydenta z wnioskiem o ułaskawienie Falenty. Według informacji tvn24.pl wniosek do Kancelarii Prezydenta 19 stycznia 2018 złożyła córka Marka Falenty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

placeholder_28lj8n
Polub WP Wiadomości
placeholder_28lj8n
placeholder_28lj8n