Trwa ładowanie...
dbsz6hn

Sprawa Gawronika: zatrzymano syna posła; poszukuje się brata

Policja zatrzymała Marka K. (syna posła Marka Kolasińskiego) pod zarzutem fałszerstw i wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT - poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Leszek Goławski.
Share
dbsz6hn

To ciąg dalszy postępowania, w wyniku którego zatrzymany został były senator Aleksander Gawronik.

Sąd rejonowy w Katowicach przychylił się do wniosku katowickiej prokuratury okręgowej o tymczasowe aresztowanie Marka K. Jak poinformowała wiceprezes sądu rejonowego w Katowicach Elżbieta Michalska- Bartosiak, Marek K. został aresztowany na 3 miesiące.

_ Od sierpnia do września 2000 roku jako dyrektor handlowy firmy Italmarca Marek K. - w celu osiągnięcia korzyści majątkowych - przedstawiał fikcyjne dokumenty, które posłużyły do zwrotu nienależnego podatku VAT_ - powiedział prokurator Goławski.

dbsz6hn

Przedstawione Markowi K. zarzuty nie mają nic wspólnego z wątkiem gangu pruszkowskiego, który pojawił się przy zatrzymaniu i aresztowaniu Aleksandra Gawronika.

Markowi K. grozi do 10 lat więzienia.

Ponadto katowicka prokuratura wydała w czwartek nakaz zatrzymania brata posła Kolasińskiego - Andrzeja K. Na razie nie rozesłała za nim listu gończego, bo minęło zbyt mało czasu, by stwierdzić, że brat posła ukrywa się przed policją.

Prokuratura odmawia informacji na temat zarzutów jakimi jest obciążony Andrzej K., choć najprawdopodovniej chodzi o przestępstwa gospodarcze. (mp, and)

dbsz6hn

Podziel się opinią

Share
dbsz6hn
dbsz6hn
Więcej tematów