Trwa ładowanie...

Sprawa bpa Edwarda Janiaka. Będzie wizytacja w kaliskim seminarium

Nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio przekazał informację z Watykanu. Zarządzono wizytację apostolską w wyższym seminarium duchownym diecezji kaliskiej.

Share
Sprawa bpa Edwarda Janiaka. Będzie wizytacja w kaliskim seminarium
Źródło: East News
d4gd2ph

"Kongregacja ds. Duchowieństwa zarządziła wizytację apostolską w wyższym seminarium duchownym diecezji kaliskiej. Obowiązki wizytatora apostolskiego powierzyła abp. Stanisławowi Gądeckiemu, metropolicie poznańskiemu" - poinformował nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Komunikat został opublikowany na stronie Episkopatu. Kilka dni wcześniej w katolickim kwartalniku "Więź" ujawniono, że w lutym 2018 r. do nuncjatury trafiła skarga na działania biskupa Edwarda Janiaka.

d4gd2ph

"Rektor kaliskiego seminarium duchownego postawił biskupowi zarzuty tolerowania wśród księży wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i aktywnego homoseksualizmu" - podano w artykule.

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Ekspert mówi, co zadecyduje o zwycięstwie

Od 25 czerwca administratorem apostolskim sede plena w diecezji kaliskiej jest abp Grzegorz Ryś. Na czas prowadzenia dochodzenia w sprawie zaniedbań w diecezji bp Janiak ma przebywać poza swoją diecezją.

d4gd2ph

O duchownym zrobiło się głośno po premierze drugiego filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Hierarcha został przedstawiony jako osoba, która tuszowała przypadki pedofilii wśród księży.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gd2ph

Podziel się opinią

Share
d4gd2ph
d4gd2ph
Więcej tematów