Trwa ładowanie...

Spotkanie Trumpa z Putinem. Ustalono datę i miejsce

- Przygotowania do spotkania są kontynuowane. Zostało ono już uzgodnione i nie mamy innych informacji od naszych amerykańskich partnerów – zadeklarował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. A doradca Władimira Putina ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow potwierdził, że dojdzie do niego 1 grudnia.

Share
Spotkanie Trumpa z Putinem. Ustalono datę i miejsce
Źródło: PAP, Fot: SHAWN THEW
d1vxnkg

Do spotkania prezydentów USA i Rosji dojdzie na szczycie G20, który zaczyna się w piątek w Buenos Aires. Jurij Uszakow potwierdził, że strony porozumiały się, co do miejsca i godziny spotkania. Dodał też, że tematem rozmów będą stosunki rosyjsko-amerykańskie stosunki i kwestie dotyczące rozbrojenia. Donald Trump ma też rozmawiać z Władimirem Putinem o niedzielnym incydencie na Morzu Azowskim.

Wcześniej rzecznik Kremla deklarował tylko, że trwają przygotowania do spotkania. Jednak sytuacja na tyle się zmieniła, że doradca prezydenta Rosji mógł już ogłosić datę spotkania obu prezydentów.

d1vxnkg

Przypomnijmy, że Donald Trump zareagował na incydent na Morzu Azowskim. W wywiadzie dla "Washington Post" zagroził, że może nie dojść do spotkania z Władimirem Putinem. Stwierdził też, że oczekuje najpierw pełnego raportu od swojego zespołu ds. Bezpieczeństwa Narodowego.

Zobacz także: Kokaina w polskich sklepach. Kasjerki zdradzają kulisy

W niedzielę ukraińska marynarka poinformowała o przejęciu jej trzech okrętów wraz z załogami przez pododdział rosyjskiej Federalnej SŁużby Bezpieczeństwa (FSB). Doszło do tego w Cieśninie Kerczeńskiej, łączącej Morze Czarne z Morzem Azowskim. Po tym incydencie na Ukrainie wprowadzono stan wojenny, a działania Rosji zostały potępione przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, UE i NATO.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1vxnkg

Podziel się opinią

Share
d1vxnkg
d1vxnkg
Więcej tematów