Trwa ładowanie...

Spotkanie Dudy z Zełenskim. "Ukraina w drodze do UE i NATO"

W poniedziałek na Zamku Królewskim w Warszawie doszło do spotkania na szczycie. Po rozmowie z głowami państw Litwy, Łotwy i Estonii prezydenci Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski wygłosili wspólne oświadczenie. Nie zabrakło słów dotyczących sytuacji na wschodzie Ukrainy.

Share
Narodowe Święto Trzeciego Maja. Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Andrzeja Dudy
Narodowe Święto Trzeciego Maja. Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Andrzeja DudyŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
dild0fc

Bezpieczeństwo Ukrainy, łagodzenie konfliktu w Donbasie, wsparcie w dążeniu Ukrainy do przystąpienia do Unii Europejskiej i Sojusz Północnoatlantyckiego - to tylko niektóre tematy dyskutowane na poniedziałkowym spotkaniu władz Polski i Ukrainy.

Po spotkaniu prezydenci Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski zdecydowali się na wspólne oświadczenie dla mediów.

dild0fc

- Nieprzerwanie wspieramy Ukrainę w jej drodze do członkostwa w Sojuszu Północnoatlantyckim oraz w Unii Europejskiej. (...) To kwestia bezpieczeństwa Ukrainy jako takiego, a w związku z tym bezpieczeństwa całej Europy Środkowej - przekazał Duda.

- Dziękujemy Polsce za twarde stanowisko dotyczące integralności terytorialnej Ukrainy, jak również za to, że Polska jasno opowiada się za nieuznawaniem aneksji Krymu. Wiem, że między naszymi państwami i narodami są pewne nierozstrzygnięte kwestie historyczne, ale jestem przekonany, że w przyszłości zostaną one rozwiązane i między nami nie będzie nieporozumień - zapewniał Zełenski.

"Andrzej Duda jest prezydentem bez ambicji". Na tym Robert Biedroń nie poprzestał

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dild0fc

Podziel się opinią

Share
dild0fc
dild0fc
Więcej tematów