Trwa ładowanie...
daniel

"Spotkałem ducha". Leśnik zrobił niezwykłe zdjęcia

W lasach nieopodal Borska, na południe od Jeziora Wdzydzkiego doszło do niecodziennego spotkania. Leśnik Zdobysław Czarnowski natknął się na białego daniela. Niezwykłe zwierzę udało mu się uwiecznić na zdjęciach.

Share
"Spotkałem ducha". Leśnik zrobił niezwykłe zdjęcia
Źródło: Facebook.com, Fot: Zdobysław Czarnowski
d1d1ecz

"I leśnikom zdarza się przecierać oczy ze zdziwienia" - napisał autor zdjęć, które ukazały się na facebookowym profilu Nadleśnictwa Kościerzyna. Pół Polski zna leśniczego Kazka Nóżkę z bieszczadzkiego Baligrodu, który ma wyjątkowe szczęście do niedźwiedzi. Jego kolega z Pomorza Zdobysław Czarnowski również spotkał niezwykłe zwierzę.

- Byłem w pracy i spotkałem tego ducha. Łanię albinosa już spotykałem, ale białego byczka daniela jeszcze nie - powiedział leśnik, cytowany przez tvn24.pl.

Daniel albinos

Jak dodaje Czarnowski, forma albinotyczna u danieli jest spotykana dosyć często, ale i tak jest atrakcją przyrodniczą. - Charakteryzują się dużą zmiennością ubarwienia. Mogą być osobniki białe, jak ten, albo prawie całe czarne - tłumaczy.

Zobacz także: Oto jedyny znany na świecie orangutan albinos

Przed dwoma laty głośno było o łosiu albinosie, który pojawił się w okolicach szwedzkiego Värmland. Gdy pojawiły się głosy, że zwierzę trzeba odstrzelić, gdyż jest niebezpieczne, internauci szybko stanęli w jego obronie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d1ecz

Podziel się opinią

Share
d1d1ecz
d1d1ecz
Więcej tematów