Trwa ładowanie...
d4ghc7l
Spory o kompetencje w rządzie PiS. Witold Waszczykowski: chcemy to inaczej ułożyć

Spory o kompetencje w rządzie PiS. Witold Waszczykowski: chcemy to inaczej ułożyć

- Dyskusja w ostatnich dniach w Prawie i Sprawiedliwości dotyczyła kompetencyjnych podziałów w resortach. To dlatego, że chcemy inaczej ułożyć sprawy gospodarki w radzie ministrów i stworzyć przede wszystkim - ważne dla nas - ministerstwo energetyki - powiedział w programie #dziejesienazywo Wirtualnej Polski Waszczykowski, poseł PiS i b. wiceszef MSZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ghc7l

Gość Jacka Żakowskiego dodał, że resort energetyki przejmie część zakresu działalności od innych ministerstw. - Inaczej funkcjonować będzie też resort gospodarki wraz z rozwojem i infrastrukturą. To kuleje i trzeba to inaczej ułożyć - stwierdził Waszczykowski.

- Jest wrażenie chaosu i braku kompetencji - tak konstruowanie rządu przez PiS ocenił Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej. Waszczykowski odpowiedział, że minęły dopiero dwa tygodnie od wyborów i wcześniej rządu nie dało się sformułować. - To wrażenie nieuzasadnione i tworzone jest przed środowiska oraz media nieprzychylne PiS - przekonywał poseł partii Jarosława Kaczyńskiego.

O godz. 13:30 ma się odbyć konferencja prasowa Beaty Szydło i Jarosława Kaczyńskiego. Według informacji PAP, na konferencji zostanie przedstawiony skład nowego rządu.

d4ghc7l

Podziel się opinią

Share

d4ghc7l

d4ghc7l
Więcej tematów