Trwa ładowanie...

Spór o Turów. Komisja Europejska obserwuje działania Polski

Rzeczniczka Komisji Europejskiej przekazała, że KE ciągle szczegółowo obserwuje wykonywanie przez Polskę nakazu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Share
Kopalania Turów. Oświadczenie KE Kopalania Turów. Oświadczenie KE Źródło: East News, fot: Krzysztof Kaniewski
d2lnph4

W rozmowie z portalem RMF24.pl rzeczniczka przekazała, że KE śledzi wykonywanie nakazu narzuconego przez TSUE na Polskę. KE ma świadomość tego, że polski rząd rozmawia z Czechami o polubownym rozwiązaniu sporu.

Warto przypomnieć jednak, że żadna ze stron nie przestawiła jeszcze rozwiązania. Sprawa nadal jest w Trybunale Sprawiedliwości.

"Jeżeli władze polskie nie zastosują się do nakazu TSUE, Czechy mogą zwrócić się do Trybunału o nałożenie kar pieniężnych w celu zapewnienia wykonania nakazu w sprawie środków tymczasowych" - cytuje słowa oświadczenia KE portal rozgłośni radiowej.

d2lnph4

Zobacz też: Pogoda w weekend. Najnowsze doniesienia z IMGW

Spór o kopalnie w Turowie nadal trwa

W środę Komisja Europejska poinformowała, że zdecydowała się dołączyć jako jedna ze stron do pozwu Czech przeciwko Polsce ws. kopaniu Turów.

We wtorek rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że w poniedziałek rząd czeski przyjął mandat negocjacyjny do tego, aby porozumieć się z Polską w sprawie kopalni w Turowie.

Czechy domagają się zamknięcia kopalni Turów ze względu na to, że jej działanie ma negatywny wpływ na regiony przygraniczne, gdzie zmniejsza się poziom wód gruntowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lnph4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lnph4
d2lnph4
Więcej tematów