Trwa ładowanie...
lgbt

Spór dwóch duchownych. Poróżnił ich temat molestowania przez księży

Ojciec Leon Knabit, były przeor opactwa w Tyńcu, w krótkim komentarzu na swoim blogu ocenił, że pedofilia w Kościele to marginalne zjawisko. Odpowiedzieć mu nie omieszkał ksiądz Wojciech Lemański. "Może czas już odpocząć?" - zapytał kpiąco.

Share
Spór dwóch duchownych. Poróżnił ich temat molestowania przez księży
Źródło: East News
dwmp2bn

"Hańba biskupom", "Nie oddamy dzieci pedofilom" - pod takimi hasłami odbyły się manifestacje w polskich miastach. Zwrócił na to uwagę ojciec Leon Knabit. Jego nowy wpis na blogu to polemika z demonstrantami.

Ironizował, że kolejne hasło mogłoby brzmieć: "Oddajmy dzieci pod opiekę ekspertom z LGBT". "Tam do czwartego roku życia nauczą się masturbacji, a eksperci od tych spraw rychło nauczą dzieci innych zachowań seksualnych" - napisał o. Knabit.

dwmp2bn

I dodał, że według sądowych badań "duchowni stanowią trzy promile wszystkich skazanych za przestępstwa wobec małoletnich poniżej 15 roku życia". Zapytał, co z pozostałymi 97 promilami, gdzie warto zorganizować manifestację.

Jest reakcja

Na bloga o. Knabita zajrzał ksiądz Wojciech Lemański. Z kolei na Facebooku przedstawił, co myśli o słowach ojca. "A może już czas odpocząć? Starość ma to do siebie, że u wielu przytępia wrażliwość" - podkreślił. I dodał: "Mówi ojciec, że trzy promile? Kierowca za trzy promile traci prawo jazdy, a ksiądz? Ksiądz powinien odejść jak tamci kardynałowie".

Ks. Lemański podał przykłady spraw, których o. Knabit wydaje się nie widzieć, nie słyszeć i w które nie wierzy. "Papież całuje rękę skrzywdzonego przez polskiego duchownego. Młody ksiądz z Wielączy filmuje dzieci w WC. Biskup Hoser, który księdza pedofila zrobił proboszczem w Tarchominie, odpoczywa w Medjugorie. Spiżowy ksiądz Jankowski spadł z cokołu" - wyliczył.

dwmp2bn

I podsumował z ironią: "Biedni polscy księża, biedny Episkopat, biedny dziadek Leon".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwmp2bn

Podziel się opinią

Share
dwmp2bn
dwmp2bn
Więcej tematów