WP

Ksiądz nagrywał nagie dzieci kamerą szpiegowską. Będzie proces

Ksiądz Łukasz P. nagrywał nagie dzieci w centrach handlowych. Zamontował kamerę szpiegowską w czubku buta i podsuwał nogę pod kotarę przymierzalni. Gdy został przyłapany, wnioskował o poddanie się karze roku więzienia w zawieszeniu, bez procesu. Prokuratorzy przychylili się do tego wniosku, ale szybko zmienili zdanie. Ksiądz może trafić za kratki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ksiądz nagrywał nagie dzieci kamerą zamontowaną na czubku buta.
Ksiądz nagrywał nagie dzieci kamerą zamontowaną na czubku buta. (iStock.com)
WP

Sprawę opisywaliśmy w Wirtualnej Polsce we wrześniu ubiegłego roku.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu przedstawiła wówczas duchownemu zarzut posiadania pornografii z udziałem nieletnich. Ksiądz przyznał się do winy. Kilka tygodni później prokuratura postanowiła rozszerzyć te zarzuty o utrwalanie nagiego wizerunku podstępem.

Ksiądz postanowił dobrowolnie poddać się karze. Zaproponował w uzgodnieniu z prokuraturą rok w zawieszeniu na 3 lata bez przeprowadzenia procesu. Prokuratura złożyła w lutym wniosek do Sądu Rejonowego w Zamościu w tej sprawie. Kilka dni później prokuratorzy wycofali się z niego.

WP

"Kara nieadekwatna"

- Dokonaliśmy ponownej analizy okoliczności istotnych dla ustalenia odpowiedzialności sprawcy. Doszliśmy do wniosku, że ta kara początkowo uzgodniona z podejrzanym i zaproponowana w pierwszym wniosku jest karą nieadekwatną do stopnia społecznej szkodliwości czynów podejrzanego. Zmieniliśmy stanowisko - mówi Wirtualnej Polsce prok. Mariusz Rymarz z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do nowego wniosku prokuratury i zwrócił akta sprawy. - Teraz na nowo pochylimy się nad sprawą i skierujemy akt oskarżenia do sądu. Wnioski o karę będą surowsze - dodaje prokurator.

Oznacza to, że w sprawie odbędzie się proces.

WP

Wpadł w Chorwacji

Gdyby 30-letni ksiądz Łukasz P. w sierpniu 2017 roku nie pojechał na wakacje do Chorwacji, prawdopodobnie nie zostałby złapany i dalej nagrywał dzieci. Zgubiła go pewność siebie. W kurorcie wypoczywał z czterema innymi księżmi. W czasie zakupów w jednej z galerii handlowych w Splicie został złapany, gdy telefonem nagrywał rozbierającą się dziewczynkę.

Chorwaccy śledczy zatrzymali laptop i telefon komórkowy duchownego. Znaleźli tam kilkadziesiąt filmów nagranych w przymierzalniach i damskich toaletach. Jak działał wikary? Kupił kilka kamer szpiegowskich. Jedną z nich zamontował w czubku buta. Zbliżał się do przymierzalni i podsuwał nogę pod kotarę. Umieszczał też ukryte kamery w damskich toaletach i pod prysznicem.

Ksiądz tłumaczył swoje zachowanie stresującą pracą.

WP

Zobacz też:

Ksiądz nagrywał nagie dzieci w przymierzalniach w Zamościu. Kamerę szpiegowską ukrył w bucie

Ojciec Dariusza nie wiedział o molestowaniu syna przez księdza. "Biskup zakazał"

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP