Trwa ładowanie...

Spór Dudy z Tuskiem wpływa na nasze bezpieczeństwo? Polacy ocenili jednoznacznie

Nie widać końca sporu politycznego i kłótni między prezydentem a premierem. Zapytaliśmy Polaków, jak ta sytuacja wpływa na poziom bezpieczeństwa Polski w obliczu działań Rosji w Ukrainie. Odpowiedzieli zdecydowanie.

Andrzej Duda i Donald Tusk na zaprzysiężeniu nowego rząduAndrzej Duda i Donald Tusk na zaprzysiężeniu nowego rząduŹródło: East News, fot: East News
d3dw53r
d3dw53r

Trwa konflikt prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Donaldem Tuskiem. Punktów spornych jest wiele. Duda twierdzi, że w Polsce mamy obecnie do czynienia z "terrorem praworządności".

- Powiedziałem prezydentowi, że niezależnie od tego, że mamy różne poglądy na praworządność to dla mnie - jak to ujął prezydent - 'terror' praworządności to jedna z najważniejszych zasad, którą chcę się kierować - zaznaczył z kolei Tusk.

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa kraju zarówno Tusk, jak i Duda, zapewniają, że są jednomyślni. - Jesteśmy zgodni z premierem Donaldem Tuskiem co do tego, że kierunek jest jeden, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski - powiedział prezydent po spotkaniu z szefem rządu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Porażka PiS. "Więźniów politycznych" nie "kupuje" nawet ich elektorat

Najnowszy sondaż. Polacy zabrali głos

W sondażu United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski zapytaliśmy, jak spór polityczny i kłótnie między prezydentem a premierem wpływają na poziom bezpieczeństwa Polski w obliczu działań Rosji z Ukrainą.

d3dw53r

Według 75,2 proc. respondentów napięta sytuacja na szczytach władzy pogarsza poziom naszego bezpieczeństwa. 30,3 proc. badanych jest zdania, że "raczej pogarsza", a 44,9 proc. uważa, że "zdecydowanie pogarsza".

Jedynie 0,4 proc. ankietowanych uważa, że wspomniana sytuacja polepsza poziom bezpieczeństwa Polski. 4,3 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.

Co ciekawe, negatywną ocenę tej sytuacji mają wyborcy każdej opcji politycznej. Uważa tak 76 proc. sympatyków koalicji rządzącej, 71 proc. sympatyków obecnej opozycji oraz 76 proc. pozostałych wyborców.

Wyniki sondażu WP
Wyniki sondażu Źródło: WP

Badanie United Surveys dla Wirtualnej Polski przeprowadzono metodą CAWI. Termin realizacji: 12-14 stycznia 2024 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3dw53r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3dw53r
Więcej tematów