Trwa ładowanie...
d1hofpp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Spłonęło sześć hektarów lasu w Kampinoskim Parku Narodowym

Sześć hektarów lasu w obszarze Kampinoskiego Parku Narodowego spłonęło w pożarze, który z nieustalonych powodów wybuchł w czwartek pod Palmirami - podała Państwowa Straż Pożarna. Ogień ugaszono, ale strażacy gdzieniegdzie wciąż polewają suchą ściółkę wodą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spłonęło sześć hektarów lasu w Kampinoskim Parku Narodowym
(WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d1hofpp

W akcji gaszenia pożaru brało udział 19 pojazdów PSP i 80 strażaków - poinformował Karol Kierzkowski z mazowieckiej PSP.

Dodał, że ogień już ugaszono - główne działania gaśnicze trwały w czwartek. Cała akcja jeszcze się nie zakończyła, bo strażacy dozorują niektóre miejsca i polewają wodą leśną ściółkę, którą jest sucha i może ponownie zapłonąć.

Leśnicy będą teraz szacować wartość strat, a przyczyny powstania pożaru będzie ustalać policja.

Utworzony w 1959 r. Kampinoski Park Narodowy zajmuje pod względem powierzchni (38,5 tys. ha) drugie miejsce wśród 23 polskich parków narodowych. Położony jest na Nizinie Środkowomazowieckiej, między lewym brzegiem Wisły a Bzurą, tuż przy północno-zachodnich rogatkach Warszawy. W granicach parku znajdują się rozległe obszary Puszczy Kampinoskiej.

d1hofpp

Podziel się opinią

Share

d1hofpp

d1hofpp
Więcej tematów