Trwa ładowanie...

Spis powszechny. Setki nagrodzonych w loterii. Jak sprawdzić, czy wygrałeś?

Już 720 osób może cieszyć się z nagród, które otrzymały w ramach loterii spisu powszechnego. W piątek odbędzie się kolejne losowanie. Zobacz, co można wygrać.

Share
Spis powszechny. Setki nagrodzonych w loterii. Jak sprawdzić, czy wygrałeś?Spis powszechny. Setki nagrodzonych w loterii. Jak sprawdzić, czy wygrałeś?Źródło: PAP, fot: Albert Zawada
d1vg7fq

O godzinie 12 na YouTubie i Facebooku GUS-u, będzie można obejrzeć losowanie nagród wśród osób, które dokonały samospisu, wyraziły chęć udziału w loterii.

Kolejny raz, do wygrania będą przedpłacone karty o wartości 500 i 1000 zł.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Zgodnie z decyzją Głównego Urzędu Statystycznego, w losowaniu mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie.

d1vg7fq

Zobacz też: Moskwa ma plan na Polskę? Kaczyński "podgrzewa atmosferę"

Po zakończonym samospisie, muszą one wyrazić chęć znalezienia się wśród potencjalnych szczęśliwców i otrzymać wiadomość e-mail z 10-znakowym, alfanumerycznym kodem, potwierdzającym dokonanie samospisu.

Kiedy finał loterii?

Oprócz piątkowego losowania nagród, kolejne odbędą się 2 i 9 lipca. Podobnie jak wcześniej, do wygrania będą przedpłacone karty o wartości 500 i 1000 zł.

Wielki finał konkursu zapowiedziany jest natomiast na 14 lipca. GUS zapowiedział, że tego dnia wygrać będzie można 14 samochodów.

d1vg7fq

Narodowy Spis Powszechny. Jak wypełnić?

Rozpoczęty 1 kwietnia 2021 r. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Odbywa się co 10 lat.

Spisać można się na kilka sposobów. Pierwszym, zalecanym przez GUS jest samospis internetowy. Odbywa się identycznie, jak każdy spis powszechny, w wyznaczonym terminie. Aby uzyskać dostęp do formularza, należy zalogować się w interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS.

Uruchomione zostały także stacjonarne miejsca spisowe. Lista dostępna jest na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.

GUS przewidział też opcję dla osób wykluczonych cyfrowo. Mogą one skorzystać z opcji “spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279-99-99.

d1vg7fq

Osoby, które nie spiszą się samodzielnie poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, zostaną spisane przez rachmistrzów telefonicznie. Zgodnie z ustawą, nie wolno nam odmówić przekazania danych rachmistrzowi.

Źródło: PAP/GUS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vg7fq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vg7fq
d1vg7fq
Więcej tematów