Bielsko-Biała. Wypieszczone okładki robiły wrażenie. Nagrodzeni za własną książkę
Książnica Beskidzka rozstrzygnęła konkurs literacko-plastyczny "Moje miasto – Historia niekoniecznie prawdziwa" zrealizowanego w ramach 22. międzynarodowego konkursu z cyklu "Tworzymy własne wydawnictwo".
Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu własnej książki w dowolnej formie literackiej, dowolną techniką i w dowolnym formacie.
- Książka musiała zawierać tekst oraz ilustracje, okładkę, stronę tytułową. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów szkół podstawowych zapału do pisania, doskonalenie warsztatu literackiego oraz promowania ich autorskich dzieł - informuje zastępca dyrektora Książnicy Beskidzkiej Katarzyna Ruchała.
Bielsko-Biała. Konkurs literacko-plastyczny na własną książkę
Na konkurs wpłynęło 16 prac. Łącznie w konkursie wzięły udział 23 osoby, reprezentujące bielskie szkoły podstawowe. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria – dzieci w wieku 10-12 lat, II kategoria - dzieci 13-16 lat oraz III kategoria – specjalna.
Niejawne posiedzenie Sejmu. "Obawiam się, że to się rozejdzie po kościach"
W związku z pandemią do konkursu nie przystąpiły w tym roku biblioteki partnerskie KB z czeskiego Frydka-Mistka i słowackiej Żyliny, dlatego Książnica Beskidzka zakończyła konkurs na etapie krajowym.
Prace oceniało jury w składzie: zastępca prezydenta miasta Adam Ruśniak – naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Przemysław Smyczek oraz Katarzyna Ruchała i Ludmiła Pietras z Książnicy Beskidzkiej.
Książnica Beskidzka rozstrzygnęła konkurs literacko-plastyczny
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w tym konkursie odbyło się we wtorek 15 czerwca w sali sesyjnej Ratusza.
– Jestem niezwykle zaskoczony nie tylko bardzo ciekawymi opowiadaniami, ale również niebanalnym wykonaniem edytorskim waszych książek. Widać, że wasze okładki są nie tylko bardzo przemyślane, ale i pieczołowicie wykonane. Cieszę się i podziwiam, gdyż zazwyczaj jest tak, że ludzie pióra niekoniecznie mają zdolności plastyczne, a wam się to doskonale udało - powiedział Adam Ruśniak.
Nagrody
I kategoria
Nagroda literacka – Marcel Kłos za książkę Spotkać Białkę, Szkoła Podstawowa nr 29 w Bielsku-Białej
Nagroda edytorska – Alisa Skorikova za książkę Bajka? Bielsko-Biała
II kategoria
Grand Prix – Zofia Korpanty, Maja Zając za książkę Walka w naszych głowach, Szkoła Podstawowa nr 20 w Bielsku-Białej
2. miejsce – Dorota Chrobak, Nadia Grigorjan za książkę Tajemniczy las, Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej,
3.miejsce – Agata Pawlas za książkę Niewiedza czy nienawiść?, Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej
wyróżnienie – Marcin Wójcicki i Emilia Stanek za książkę Żółty notes, Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej
Kategoria specjalna
1. miejsce – Maria Jakubiec, Jan Sojka, Tomasz Bagier za książkę Tajemnica majstra Michała, Zespół Szkół Specjalnych im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Bielsku-Białej