Trwa ładowanie...

Specjalna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji. Jan Śpiewak dla WP o wystąpieniu prezydent miasta: Hanna Gronkiewicz-Waltz jest dziś cynglem PiS-u

• Trwa nadzwyczajna sesja Rady Miasta Warszawy
• HGW: po raz kolejny zmierzyć się z problemem reprywatyzacji w Warszawie
• J. Śpiewak: nie było żadnych wyjaśnień, decyzji personalnych czy słowa "przepraszam"
• Prezydent Warszawy zadeklarowała, że do końca kadencji rozwiąże problem reprywatyzacji
• J.Śpiewak: pani prezydent nie ma już zaufania i mandatu społecznego, żeby to zrobić

Specjalna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji. Jan Śpiewak dla WP o wystąpieniu prezydent miasta: Hanna Gronkiewicz-Waltz jest dziś cynglem PiS-uŹródło: WP, fot: Andrzej Hulimka
d2r9bdc

W Warszawie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. - Poprosiłam o zwołanie tej sesji, by po raz kolejny zmierzyć się z problemem reprywatyzacji w Warszawie. Dotychczas żadna siła polityczna nie poradziła sobie z tym problemem. Żadna - powiedziała Gronkiewicz-Waltz, która jako pierwsza zabrała głos. Prezydent stolicy tłumaczyła, że wielokrotnie apelowała do władz krajowych o przygotowanie ustawy reprywatyzacyjnej. - To zaniechanie to największy grzech transformacji ustrojowej - podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent zapowiedziała, że zwróci się do władz krajowych PO, aby wniosły projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Jednocześnie zadeklarowała, że w ciągu ostatnich dwóch lat swojej kadencji, ostatecznie rozwiąże problem reprywatyzacji w Warszawie. - Pytają mnie o odpowiedzialność. Moją odpowiedzialnością jest wyjaśnienie tej sprawy do końca - mówiła szefowa stołecznego ratusza.

Wystąpienie Gronkiewicz-Waltz krytycznie ocenił Jan Śpiewak ze stowarzyszenia "Miasto jest Nasze". - Nie było żadnych wyjaśnień, decyzji personalnych czy słowa "przepraszam". Pani prezydent ewidentnie nie stanęła na wysokości zadania. To była próba zagadania sprawy. Przyłączamy się do ponadpartyjnego chóru głosów, że tylko jej dymisja może uratować Warszawę przed PiS-owskim komisarzem. Hanna Gronkiewicz-Waltz jest dziś cynglem PiS-u - mówi Wirtualnej Polsce Jan Śpiewak.

d2r9bdc

Śpiewak pochwalił pomysł złożenia dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Stwierdził natomiast, że nie wierzy w inne deklaracje szefowej stołecznego ratusza.

- Pani prezydent nie ma już zaufania i mandatu społecznego, żeby to zrobić. Skoro nie potrafiła zapanować nad tak podstawowymi rzeczami przez 10 lat, wątpię, żeby zrobiła to przez dwa lata - tłumaczy Śpiewak. Negatywnie ocenił również pomysł powołania - Uważamy, że niewiele on wyjaśni. Miasto jest Nasze postuluje o powołanie parlamentarnej komisji śledczej do spraw reprywatyzacji w całym kraju - mówi Śpiewak.

d2r9bdc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r9bdc
Więcej tematów