Specjaliści od wizerunku Beaty Szydło zakładają firmę. Będą doradzać PiS?

Byłe szefostwo Centrum Informacyjnego Rządu zakłada spółkę, która ma zajmować się między innymi PR. Czy spółka będzie dostawać zlecenia z trzech źródeł: rządu, klubu PiS i partii?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Matczuk u boku premier Beaty Szydło
Piotr Matczuk u boku premier Beaty Szydło (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
WP

Tak przynajmniej sugeruje "Gazeta Wyborcza" powołując sie na słowa anonimowych polityków PiS. Ich zdaniem fakt zarejestrowania spółki w Gdańsku, pod adresem znanej kancelarii, która - jak przypomina "GW" - w 2016 r. za usługi świadczone na rzecz PiS otrzymała ponad 400 tys. zł i której prawnicy często reprezentują lidera PiS, świadczy o tym, że dzieje się to za zgodą Jarosława Kaczyńskiego. - Że on o wszystkim wie i ich wspiera - mówi rozmówca "GW" z Nowogrodzkiej.

O jaką spółkę chodzi? Solvere. Tworzą ją Piotr Matczuk i Anna Plakwicz. Przez lata pracowali w klubie PiS. Po wygranych wyborach Matczuk został szefem Centrum Informacyjnego Rządu, a Plakwicz dyrektorem departamentu obsługi medialnej CIR. Oboje zostali odwołani ze stanowisk 22 maja. Kilka dni wcześniej założyli spółkę - informuje "GW".

WP

Odejście z pracy Matczuka i Plakwicz miało mieć związek, jak wcześniej informował "Newsweek", z brakiem porozumienia między nimi a szefową gabinetu premiera Elżbietą Witek i rzecznikiem rządu Rafałem Bochenkiem. Rozmówcy "GW" dodają, że zaufanie do dwojga byłych pracowników biura prasowego miała stracić również premier Beata Szydło. - Opowiadają teraz, że mają świetne kontakty z prezesem. A w klubie ludzi szlag trafia, że będą robić to samo co w KPRM, tylko za większe pieniądze - mówi polityk PiS.

Czy to prawda? „Spółka Solvere nie jest kontrahentem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Spółka nie świadczy żadnych usług dla KPRM” - odpowiedziało "GW" Centrum Informacyjne Rządu na pytanie o współpracę ze spółką Matczuka i Plakwicz.

Prawie trzy tygodnie temu "GW" wysłała także pytania dotyczące współpracy z Solvere do klubu PiS. Odpowiedzi nie otrzymała.

Polub WP Wiadomości
WP
WP