Trwa ładowanie...
deh8tbl

Spalił kukłę Żyda. Piotr Rybak tworzy nowe ugrupowanie polityczne

Będzie nowe ugrupowanie nacjonalistyczne. Jego celem jest przebudowa Polski. Tworzy je znany ze spalenia kukły Żyda na wrocławskim rynku Piotr Rybak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spalił kukłę Żyda. Piotr Rybak tworzy nowe ugrupowanie polityczne
(Youtube.com)
deh8tbl

Pod koniec 2016 r. sąd skazał Piotra Rybaka na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia, ale w poniedziałek zdecyduje, czy nie zamienić więzienia na dozór elektroniczny. W sobotę brytyjskie służby odmówiły Piotrowi Rybakowi i Jackowi Międlarowi wjazdu do Wielkiej Brytanii. Był ksiądz i prawicowy działacz chcieli wziąć udział w marszu antyimigranckim. To nie jedyna aktywność mężczyzny.

"Rzeczpospolita" pisze, że Piotr Rybak jest zaangażowany w tworzenie Narodowego Frontu Polski. Skupia ona mniejsze organizacje narodowe, jak Klub Narodowej Demokracji, Stowarzyszenie Narodowe im. Romana Dmowskiego i Nasz Polski Dom.

W czerwcu na kongresie założycielskim Piotr Rybak mówił o zdrajcach narodu polskiego. Później w rozmowie z "Rzeczpospolitą" tłumaczył, że celem nowego ugrupowania jest zmiana obecnego systemu i elit. Narodowy Front Polski chce przebudować państwo zaczynając do sądownictwa a na systemie wyborczym kończąc.

deh8tbl

ONR uważa, że publikacje Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na temat organizacji szkalują jej dobre imię.

Założyciele Narodowego Frontu Polski

Głównym liderem nowego ugrupowania ma być Aleksander Jabłonowski, czyli ukrywający się pod tym pseudonimem aktor Wojciech Olszański znany m.in. z filmu "Quo vadis". W gronie założycieli są jeszcze Eugeniusz Sandecki, który w tym roku wraz z grupką sympatyków "przywitał" wiosnę spaleniem kukły Żydówki i wrzuceniem jej do Wisły.

deh8tbl

Wypowiadający się dla gazety Robert Winnicki z Ruchu Narodowego nie obawia się konkurencji po prawej stronie sceny politycznej. Jednak Rafał Pankowski z "Nigdy Więcej" sądzi, że Narodowy Front Polski może odebrać zwolenników Ruchowi Narodowemu, a nawet Kukiz'15.

Źródło: Rzeczpospolita

deh8tbl

Podziel się opinią

Share

deh8tbl

deh8tbl
Więcej tematów