Trwa ładowanie...
ycipk-ww7xc7

Spadkobierca Tetra Pak podejrzany o zabójstwo

Dziedzic rodzinnej fortuny Rausingów, właścicieli firmy Tetra Pak , 49-letni Hans Kristian Rausing został aresztowany pod zarzutem zabójstwa żony Evy - ujawniono podczas rozpoczętego postępowania przed sądem koronera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eva i Hans Kristian Rausingowie w 1996 roku
Eva i Hans Kristian Rausingowie w 1996 roku (AP, Fot: Alan Davidson/The Picture Library Ltd)
ycipk-ww7xc7

Mężczyzna nie może jednak na razie zostać przesłuchany, ponieważ przebywa na alkoholowym odwyku w zamkniętej klinice.

Testy toksykologiczne przeprowadzone na zmarłej Evie Rausing, matce czworga dzieci, nie potwierdziły przekonywująco, że została otruta. Muszą być powtórzone. Z uwagi na to, że policyjne dochodzenie jest w toku, postępowanie przed sądem koronerskim zostanie wznowione w październiku.

Zwłoki kobiety policja znalazła w poniedziałek w ekskluzywnej dzielnicy Londynu Chelsea po tym, jak jej mąż został zatrzymany przez policję podczas niebezpiecznej jazdy samochodem. Nieoficjalne doniesienia sugerują, że kobieta zmarła cztery dni przed znalezieniem jej zwłok.

ycipk-ww7xc7

Postępowanie koronerskie przeprowadza się w sytuacjach, w których zachodzi podejrzenie, że śmierć mogła nastąpić wskutek ingerencji osób trzecich bądź z innego nietypowego powodu.

W samochodzie Rausinga policja wykryła niewielką ilość narkotyków. Nielegalne twarde narkotyki tzw. klasy "A" w większej ilości znaleziono również podczas rewizji w domu pary. Mężczyznę początkowo aresztowano pod zarzutem ich nielegalnego posiadania, a następnie zabójstwa żony.

O tym, że Rausingowie mieli skłonność do narkotyków, wiadomo od pewnego czasu. W 2008 r. wszczęto przeciwko nim śledztwo, zostało ono jednak umorzone. Eva Rausing miała uzależnić się od narkotyków na studiach na prywatnej uczelni Occidental College w Los Angeles.

Według "The Mirror" jej matka Nancy Kemeny wynajęła prywatną ekipę detektywów z zadaniem uniemożliwienia córce kupna narkotyków. Ekipa urządzała obławy na handlarzy i odpędzała ich strasząc konsekwencjami. Na krótko przed śmiercią rodzina opłaciła córce terapię odwykową w Kalifornii.

ycipk-ww7xc7

Rodzinna fortuna Rausingów oceniana jest na 4,5 mld funtów. W rankingu stu najbogatszych mieszkańców Wysp tygodnika "Sunday Times" Hans Kristian Rausing zajął 12 miejsce. Mimo, że wraz z żoną mieszkał w domu, którego rynkowa wartość oceniana jest na 70 mln funtów, oboje koczowali w dwóch zapuszczonych pokojach w prymitywnych warunkach.

Ojciec Hansa Kristiana, Hans Rausing, stanął w 1954 roku na czele firmy Tetra Pak, która pod jego kierownictwem wylansowała między innymi kartonowe opakowania na mleko o przedłużonej trwałości.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ww7xc7

ycipk-ww7xc7
ycipk-ww7xc7