Trwa ładowanie...
d3qjxty

Spadkobierca Tetra Pak podejrzany o zabójstwo

Dziedzic rodzinnej fortuny Rausingów, właścicieli firmy Tetra Pak , 49-letni Hans Kristian Rausing został aresztowany pod zarzutem zabójstwa żony Evy - ujawniono podczas rozpoczętego postępowania przed sądem koronera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eva i Hans Kristian Rausingowie w 1996 roku
Eva i Hans Kristian Rausingowie w 1996 roku (AP, Fot: Alan Davidson/The Picture Library Ltd)
d3qjxty

Mężczyzna nie może jednak na razie zostać przesłuchany, ponieważ przebywa na alkoholowym odwyku w zamkniętej klinice.

Testy toksykologiczne przeprowadzone na zmarłej Evie Rausing, matce czworga dzieci, nie potwierdziły przekonywująco, że została otruta. Muszą być powtórzone. Z uwagi na to, że policyjne dochodzenie jest w toku, postępowanie przed sądem koronerskim zostanie wznowione w październiku.

Zwłoki kobiety policja znalazła w poniedziałek w ekskluzywnej dzielnicy Londynu Chelsea po tym, jak jej mąż został zatrzymany przez policję podczas niebezpiecznej jazdy samochodem. Nieoficjalne doniesienia sugerują, że kobieta zmarła cztery dni przed znalezieniem jej zwłok.

d3qjxty

Postępowanie koronerskie przeprowadza się w sytuacjach, w których zachodzi podejrzenie, że śmierć mogła nastąpić wskutek ingerencji osób trzecich bądź z innego nietypowego powodu.

W samochodzie Rausinga policja wykryła niewielką ilość narkotyków. Nielegalne twarde narkotyki tzw. klasy "A" w większej ilości znaleziono również podczas rewizji w domu pary. Mężczyznę początkowo aresztowano pod zarzutem ich nielegalnego posiadania, a następnie zabójstwa żony.

O tym, że Rausingowie mieli skłonność do narkotyków, wiadomo od pewnego czasu. W 2008 r. wszczęto przeciwko nim śledztwo, zostało ono jednak umorzone. Eva Rausing miała uzależnić się od narkotyków na studiach na prywatnej uczelni Occidental College w Los Angeles.

Według "The Mirror" jej matka Nancy Kemeny wynajęła prywatną ekipę detektywów z zadaniem uniemożliwienia córce kupna narkotyków. Ekipa urządzała obławy na handlarzy i odpędzała ich strasząc konsekwencjami. Na krótko przed śmiercią rodzina opłaciła córce terapię odwykową w Kalifornii.

d3qjxty

Rodzinna fortuna Rausingów oceniana jest na 4,5 mld funtów. W rankingu stu najbogatszych mieszkańców Wysp tygodnika "Sunday Times" Hans Kristian Rausing zajął 12 miejsce. Mimo, że wraz z żoną mieszkał w domu, którego rynkowa wartość oceniana jest na 70 mln funtów, oboje koczowali w dwóch zapuszczonych pokojach w prymitywnych warunkach.

Ojciec Hansa Kristiana, Hans Rausing, stanął w 1954 roku na czele firmy Tetra Pak, która pod jego kierownictwem wylansowała między innymi kartonowe opakowania na mleko o przedłużonej trwałości.

d3qjxty

Podziel się opinią

Share

d3qjxty

d3qjxty
Więcej tematów