Trwa ładowanie...
d15eg6x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sowiecka broń do lamusa, czas na nową

• Po raz pierwszy oddziały reprezentacyjne dostaną polskie karabinki
• Debiut może nastąpić już 3 maja - informuje "Rzeczpospolita"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MSBS-5,56
MSBS-5,56 (Wikipedia, Fot: By Remigiusz Wilk (REMOV) (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons)
d15eg6x

Armia zamówiła w radomskiej Fabryce Broni 150 sztuk nowoczesnych karabinów reprezentacyjnych MSBS kalibru 5.56 mm dla jednostek Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Jak podkreśla prezes radomskich zakładów Edward Migal, pierwszy raz w historii Wojska Polskiego kompania reprezentacyjna będzie miała polski karabinek - Do tej pory używaliśmy broni niemieckiej lub radzieckiej - mówi.

Wszystkie karabinki mają tam trafić do końca czerwca. Jednak jak mówi "Rzeczpospolitej" rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz, jest szansa, że pierwsze egzemplarze zobaczymy w rękach wojskowych w czasie trzeciomajowych uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Łączny koszt zakupu karabinków do 1,6 mln zł.

Zobacz również:
Rzecznik MON: kilku prokuratorów wojskowych trafiło do innych jednostek

d15eg6x

Podziel się opinią

Share

d15eg6x

d15eg6x
Więcej tematów