Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Będą utrudnienia. Rusza przebudowa ul. Ostrogórskiej

We wtorek na dobre ruszą prace przy przebudowie kolejnej części ulicy Ostrogórskiej. Będzie trudniej przejechać na wysokości Ronda Zagłębia Dąbrowskiego.
Share
Sosnowiec. Rusza kolejny etap remontu ul. Ostrogórskiej.
Sosnowiec. Rusza kolejny etap remontu ul. Ostrogórskiej.Źródło: UM Sosnowiec
d44pjsd

Prace ruszają na prawym pasie, zaraz za rondem, w kierunku ulicy Zegadłowicza. Utrudnienia polegające na zawężeniu drogi są związane z demontażem krawężnika i budową kanalizacji deszczowej. W miarę postępowania prac, konieczne będą dalsze zawężenia aż do skrzyżowania z ulicą Zegadłowicza.

W związku z tym wyłączony z ruchu zostanie środkowy pas ulicy Małachowskiego, tuż przed Rondem Zagłębia Dąbrowskiego.

Sosnowiec. Remontowany kolejny odcinek ul. Ostrogórskiej

To już trzeci i ostatni etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej. Zakres tej części prac obejmuje: budowę nowej jezdni, chodnika oraz drogi rowerowej, doświetlone przejścia dla pieszych, w tym jedno z sygnalizacją oraz przebudowę sieci kanalizacyjnej, deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury. Ten etap powinien być gotowy w październiku.

d44pjsd

Koszt prac to 7,36 miliona złotych. Miasto nie musi jednak wykładać całej sumy, bo otrzymało trzy miliony złotych dofinansowania zFunduszu Dróg Samorządowych.

Dodajmy, że pierwszy etap remontu zakończyła się w 2019 roku. Wybudowano wtedy 400-metrowy odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do przejazdu kolejowego. Powstało nowe rondo oraz droga rowerowa. Prace kosztowały 5,4 mln zł. W ramach drugiego etapu przebudowano 500-metrowy odcinek drogi od przejazdu kolejowego w rejonie ulicy Naftowej do granicy z Mysłowicami. Powstały doświetlone przejścia dla pieszych, droga rowerowa i nowe oświetlenie. Wykonawca stworzył też nową kanalizację deszczową i sanitarną. Powstały również dwie zatoki autobusowe. Prace kosztowały 8 milionów złotych.

Pielgrzymka motocyklistów 2021. Tłum na Jasnej Górze w Częstochowie. Jarosław Sellin komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44pjsd

Podziel się opinią

Share
d44pjsd
d44pjsd
Więcej tematów