Trwa ładowanie...

Jaworzno. Uwaga na utrudnienia. Ulica Martyniaków idzie do remontu. W nagrodę pojedziemy szybciej

Ulica Martyniaków w Jaworznie, doczeka się gruntownej przebudowy. Prace rozpoczną się na przełomie lutego i marca. Kierowcy muszą się liczyć ze znacznymi utrudnieniami, które mogą potrwać nawet rok.
Share
Jaworzno. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Rok ma trwać remont ul. Martyniaków.
Jaworzno. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Rok ma trwać remont ul. Martyniaków.Źródło: UM Jawozno
d3512sf

Na przełomie lutego i marca ruszą prace przy remoncie ul. Martyniaków w Jaworznie. To jedna z głównych arterii w mieście. - W związku z inwestycją czekają nas spore utrudnienia w ruchu, jednak gdy prace się zakończą, kierowcy zyskają przede wszystkim podwójny skręt w lewo na obwodnicę Dąbrowy Narodowej - do skrętu w lewo z Martyniaków przeznaczone zostaną dwa pasy, co znacznie przyspieszy ruch na tym skrzyżowaniu - wyjaśnia Andrzej Kramarz z Wydziału Inwestycji Miejskich. - Prace planuje się prowadzić etapowo - zamkniecie lewego, następnie prawego pasa ruchu, z utrzymaniem ruchu jednokierunkowego na ul. Martyniaków od ul. Wojska Polskiego.

Jaworzno. Gruntowana przebudowa ul. Martyniaków

W ramach prowadzonych prac ulica zostanie rozebrana i zbudowana od podstaw razem z systemem odwodnienia na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do miejsca, gdzie w 2019 roku Tauron zlikwidował przejazdy kolejowe. Najważniejszą widoczną zmianą w stosunku do istniejącej drogi będzie dodanie kolejnego pasa do skrętu na obwodnicę Dąbrowy Narodowej. Ma to umożliwić skręt w lewo z dwóch pasów, a nie jednego jak dotąd. Dzięki temu więcej samochodów skręci w lewo - w stronę Katowic - na pojedynczym sygnale zielonym.

d3512sf

Konstrukcja drogi zostanie wzmocniona. To sprawi, że możliwe będzie wydłużenie okresu międzyremontowego. Od ul. Wojska Polskiego do Energetyków zostanie poprowadzona również asfaltowa droga dla rowerów.

- Nie będzie to tylko powierzchowny remont, ale droga zostanie praktycznie w całości rozebrana i zbudowana od podstaw – informuje Kramarz. - Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone lampami wertykalnymi, oświetlone zostaną również okolice przystanków autobusowych i same wiaty. Zabudowana zostanie również stacja meteorologiczna informująca kierowców za pomocą aktywnych znaków drogowych o warunkach drogowych i stanie nawierzchni jezdni – dodaje.

Remont powinien zakończyć się wiosną przyszłego roku. Po przebudowie dopuszczalna prędkość na ulicy Martyniaków zostanie podniesiona do 70 km/h.

Koszt to ponad 10,5 mln zł, z czego nieco ponad 3,9 mln zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

d3512sf

Pogoda długoterminowa z IMGW na luty 2021

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3512sf

Podziel się opinią

Share
d3512sf
d3512sf
Więcej tematów