Trwa ładowanie...

Sosnowiec: Alarm bombowy, który był żartem. Ewakuowano całą szkołę

W Sosnowcu ewakuowano cały budynek szkoły z powodu alarmu bombowego. O podłożonym ładunku poinformował jeden z uczniów. Okazało się, że to był tylko jego żart.
Share
Po zakończeniu działań strażaków mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań
Po zakończeniu działań strażaków mieszkańcy mogli wrócić do mieszkańŹródło: iStock.com, Fot: MaboHH
d411ikt

Na telefon alarmowy zadzwonił 16-latek z informacją o pozostawionej na terenie placówki bombie atomowej. Gdy wiadomość dotarła do dyrekcji, ta zarządziła natychmiastową ewakuację w budynku, w ktorym przebywało 255 osób.

Na miejscu bardzo szybko pojawiły się odpowiednie służby - straż pożarna i policja ze specjalnie wyszkolonymi saperami, pirotechnikami i psami. Jednak nikt nie znalazł żadnych materiałów wybuchowych ani w szkole, ani w okolicy. Kilka minut później ustalono, że alarm jest fałszywy, a nastolatek tylko żartował.

W związku ze zdarzeniem uczeń może ponieść spore konsekwencje. O jego losach zdecyduje sąd ds. nieletnich. Dodatkowo może obciążyć jego rodziców kosztami całej akcji. Szacuje się, że mogła wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Chcesz mieć stały kontakt z dzieckiem? Kup telefon bez przepłacania, przy wykorzystaniu zniżek ze strony kod rabatowy Orange.

d411ikt

Podziel się opinią

Share
d411ikt
d411ikt
Więcej tematów