Trwa ładowanie...
dj3tp8k

Sosnowiec: Alarm bombowy, który był żartem. Ewakuowano całą szkołę

W Sosnowcu ewakuowano cały budynek szkoły z powodu alarmu bombowego. O podłożonym ładunku poinformował jeden z uczniów. Okazało się, że to był tylko jego żart.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po zakończeniu działań strażaków mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań
Po zakończeniu działań strażaków mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań (iStock.com, Fot: MaboHH)
dj3tp8k

Na telefon alarmowy zadzwonił 16-latek z informacją o pozostawionej na terenie placówki bombie atomowej. Gdy wiadomość dotarła do dyrekcji, ta zarządziła natychmiastową ewakuację w budynku, w ktorym przebywało 255 osób.

Na miejscu bardzo szybko pojawiły się odpowiednie służby - straż pożarna i policja ze specjalnie wyszkolonymi saperami, pirotechnikami i psami. Jednak nikt nie znalazł żadnych materiałów wybuchowych ani w szkole, ani w okolicy. Kilka minut później ustalono, że alarm jest fałszywy, a nastolatek tylko żartował.

W związku ze zdarzeniem uczeń może ponieść spore konsekwencje. O jego losach zdecyduje sąd ds. nieletnich. Dodatkowo może obciążyć jego rodziców kosztami całej akcji. Szacuje się, że mogła wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Chcesz mieć stały kontakt z dzieckiem? Kup telefon bez przepłacania, przy wykorzystaniu zniżek ze strony kod rabatowy Orange.

dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów