Trwa ładowanie...
SOP
oprac. Violetta Baran
04-06-2019 20:28

SOP ma nowego szefa. Został nim Paweł Olszewski

SOP ma nowego szefa. Został nim wieloletni funkcjonariusz BOR-u, a póżniej Służby Ochrony Państwa - kpt. Paweł Olszewski..

SOP ma nowego szefa. Został nim Paweł OlszewskiŹródło: East News, fot: Jan Bielecki
dlmednx
dlmednx

Informację o mianowaniu nowego szefa SOP podali jako pierwsi dziennikarze RMF FM.

Od końca lutego, kiedy rezygnację złożył gen. Tomasz Miłkowski, na fotelu szefa SOP był wakat. Na początku marca p.o. komendanta został płk. Krzysztof Król, jeden z zastępców Miłkowskiego. Zgodnie z ustawą o SOP mógł on jednak tę funkcję sprawować tylko przez trzy miesiące. Termin ten upłynąl we wtorek. I dzisiaj, gdy fotel szefa MSWiA objęła Elżbieta Witek zapaść miała decyzja o powołaniu Olszewskiego na nowego szefa SOP. Premier miał już tę nominację podpisać.

dlmednx

Z informacji tvn24.pl wynika, że kpt. Olszewski był wcześniej w grupie chroniącej prezydenta Lecha Kaczyńskiego, instruktorem w wydziale szkolenia i szefem ochrony Mateusza Morawieckiego gdy ten był wicepremierem. Ostatnio miał pełnić funkcję naczelnika jednego z wydziałów 3 zarządu SOP, gdzie dowodził tzw. grupą patrolowo-interwencyjną.

- Facet się nieźle zna na robocie. Był na placówkach w Iraku i Afganistanie. To dobry komandos, ale nie każdy zawodnik jest dobrym trenerem - mówi tvn24.pl były oficer SOP, który zna Olszewskiego, zwanego w szeregach SOP "Hansem".

Źródło: tvn24.pl, rmf24.pl

dlmednx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlmednx
Więcej tematów