Sony: Elektronika MUSI reagować na uczucia
W trakcie International Solid-State Circuits Conference prezes Sony Computer Entertainment, Ken Kutaragi, opowiadał o swojej wizji komputerów przyszłości. Nie ukrywał entuzjazmu, gdy opowiadał o wydawałoby się dość normalnym zagadnieniu - czyli o przetwarzaniu danych w czasie rzeczywistym.
Kutaragi podkreślał, że najważniejsze jest zbudowanie takiej relacji między komputerem a człowiekiem, by nie zakłócały jej żadne opóźnienia. Próba "podzielenia się" uczuciami z elektroniką powinna wywołać natychmiastową reakcję maszyny.
Prezes Sony wspominał, że wykorzystywany w konsoli PlayStation 3 procesor Cell został zaprojektowany właśnie w celu wydajnej obsługi obliczeń w czasie rzeczywistym, a zoptymalizowany do obliczeń zmiennoprzecinkowych, skalowalności i bezpieczeństwa na poziomie sprzętu ( patrz również artykuł: "Cell wygrywa z GeForce 7800 GT - http://www.pcworld.pl/news/86038/100.html" ).
W trakcie prezentacji wymienił również kilka kluczowych terminów, które, jak można się spodziewać, wyznaczają rozwój Cella i PS3. Były wśród nich m.in. przetwarzanie olbrzymich ilości danych, w tym także danych wejścia-wyjścia.