Trwa ładowanie...
d2us22p

Sondaż zaufania. Andrzej Duda daleko przed Jarosławem Kaczyńskim

Prezydent Andrzej Duda liderem rankingu zaufania. Ufa mu 68 proc. Polaków. Natomiast Jarosław Kaczyński znalazł się na pierwszym miejscu rankingu nieufności. Prezes PiS o swoją pozycję w sondażu zaufania musi rywalizować z Grzegorzem Schetyną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem Polaków
Andrzej Duda cieszy się największym zaufaniem Polaków (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d2us22p

W najnowszym sondażu CBOS-u na drugim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 59 proc. ankietowanych. Na podium znalazł się jeszcze Paweł Kukiz. Z sondażu wynika, że polityk cieszy się zaufaniem co drugiego Polaka.

   WP.PL
(WP.PL)

W porównaniu z kwietniowym badaniem CBOS-u zaufanie do Andrzeja Dudy spadło o 2 pkt. proc. Natomiast bez zmian jest poziom nieufności do prezydenta (18 proc.). W maju spadł też o 2 pkt. proc. poziom zaufania do Mateusza Morawieckiego. W porównaniu z poprzednim miesiącem premierowi nie ufa o 3 pkt. proc. więcej badanych (20 proc.). Wśród liderów rankingu jedynie Pawłowi Kukizowi ufa więcej Polaków (wzrost o 2 pkt. proc.) oraz coraz mniej badanych mu nie ufa (spadek o 1 pkt. proc.).

Powodów do zadowolenia nie mają liderzy dwóch największych partii w Sejmie. Przewodniczącemu PO Grzegorzowi Schetynie oraz prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa po 44 proc. ankietowanych. Choć akurat Grzegorz Schetyna ma powody do optymizmu, bo w porównaniu z badaniem z kwietnia nie ufa mu o 2 pkt. proc. mniej ankietowanych. Natomiast poziom nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego wzrósł o 3 pkt. proc.

d2us22p

Zobacz także: Mocne słowa Andrzeja Saramonowicza o politykach PiS

CBOS przeprowadził badanie metodą CAPI w dniach 10-17 maja na reprezentatywnej grupie 1121 osób.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2us22p

Podziel się opinią

Share
d2us22p
d2us22p
Więcej tematów