Trwa ładowanie...
dowiv4k

Ranking zaufania do polityków. Jarosław Kaczyński w tyle

Politycy, jak co miesiąc, zostali poddani ocenie pod względem wiarygodności. Polacy za godnych zaufania uznają prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego. Najmniej ufają liderom największych partii, czyli PiS i PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński zajął drugie miejsce w rankingu nieufności
Jarosław Kaczyński zajął drugie miejsce w rankingu nieufności (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dowiv4k

Największym zaufaniem wśród Polaków cieszy się prezydent Andrzej Duda - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Mowa aż o 70 proc. badanych. To o 1 punkt procentowy więcej niż w marcu. Przeciwnego zdania jest 18 proc. ankietowanych, a 9 proc. pytanych jest to obojętne.

Nieco gorzej wypadł Mateusz Morawiecki, na którego wskazało 61 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.). Premierowi nie ufa z kolei 17 proc. Polaków, a 15 proc. nie ma zdania.

Wysoko w rankingu zaufania znaleźli się też minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz była szefowa rządu, a obecnie wicepremier Beata Szydło. Obojgu ufa po 49 proc. ankietowanych. W przypadku Ziobry wynik jest lepszy o 5 pkt proc., a w przypadku Szydło - gorszy 3 pkt proc. Szefowi resortu sprawiedliwości nie ufa 33 proc. badanych, a byłej premier - 35 proc. ankietowanych. W kontekście obojga polityków - 13 proc. nie ma zdania w sprawie.

dowiv4k

Zobacz także: Kornel Morawiecki: premier jest zagrożeniem dla PiS

Politycy to nie tylko obóz rządzący. Wśród polityków opozycji największym zaufaniem cieszy się Paweł Kukiz. Ufa mu bowiem - niezmienni od marca - 48 proc. pytanych, 21 proc. jest przeciwnego zdania, a kolejne 20 proc. badanych nie zajęło stanowiska w sprawie.

   WP.PL
(WP.PL)

Polacy nie ufają Schetynie

Pierwsze, ale jednocześnie niechlubne miejsce w rankingu nieufności zajął szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Nie ufa mu aż 46 proc. Polaków. To o 5 pkt proc. mniej niż w marcu. Lidera PO zaufaniem darzy z kolei 21 proc. pytanych, a 20 proc. respondentów nie ma zdania w sprawie.

dowiv4k

Drugie miejsce zajął prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nie ufa mu 41 procent badanych (spadek o 1 pkt proc.), ufa kolejne - 42 proc. (wzrost o 1 pkt proc.), a 13 proc. nie zajęło stanowiska w sprawie. W pierwszej trójce jest też wicepremier Szydło. Nie ufa jej 35 proc. pytanych (wzrost o 3 pkt proc.).

Sondaż został przeprowadzony metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 5–12 kwietnia 2018 roku na liczącej 1102 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: TVN 24

dowiv4k

Podziel się opinią

Share
dowiv4k
dowiv4k
Więcej tematów