Trwa ładowanie...

Sondaż wyborczy: PiS i PO przejmują wyborców Pawła Kukiza

PiS (wraz z Solidarną Polską oraz Polską Razem) prowadzi w rankingu partii politycznych z poparciem 43 proc. Polaków. Na Platformę Obywatelską zdecydowałoby się zagłosować 28 proc. respondentów, a na podium utrzymał się jeszcze Ruch Kukiza (10 proc.) - wynika z sondażu pracowni Estymator dla "Newsweeka".

Share
Sondaż wyborczy: PiS i PO przejmują wyborców Pawła Kukiza
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d3gc15j

Z sondażu wynika, że do Sejmu mogłyby wejść jeszcze tylko PSL i SLD, które popiera 5 proc. Polaków. Poniżej progu wyborczego znalazły się: Nowoczesna.PL (4 proc. poparcia), KORWiN (2 proc.) oraz Ruch Narodowy (2 proc.).

Z kolei w sondażu z czerwca, PiS (wraz z Solidarną Polską oraz Polską Razem)
również prowadził w rankingu z poparciem 33 proc. Polaków. Na Ruch Kukiza zdecydowałoby się zagłosować 29 proc. respondentów, a poparcie dla PO wynosiło 19 proc. Pozostałe ugrupowania znalazły się pod progiem wyborczym.

d3gc15j

Dr Chołoniewski: na jesieni PiS może samodzielnie rządzić

- Kukiz szybko traci poparcie, które od naszego poprzedniego notowania spadło o połowę. Jego kosztem rośnie Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska. Jednak PiS bardziej, co jest zapewne spowodowane chybioną, kolejową nadaktywnością Ewy Kopacz i jej rządu. Gdyby te wyniki przetrwały do jesiennych wyborów, to PiS mogłoby samodzielnie rządzić - skomentował wyniki sondażu dr Jacek Chołoniewski z firmy Estymator.

d3gc15j

Podziel się opinią

Share
d3gc15j
d3gc15j
Więcej tematów