Trwa ładowanie...
d1t5euu

Sondaż w czasie pandemii. Spadek notowań PiS

Chyba nie wszystkie decyzje PiS podobają się wyborcom. Spada poparcie dla partii rządzącej. Wzrost zanotowała za to Koalicja Obywatelska. Kantar opublikował najnowszy sondaż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż Kantar. Liderem wciąż PiS
Najnowszy sondaż Kantar. Liderem wciąż PiS (PAP)
d1t5euu

Pandemia koronawirusa może się okazać prawdziwym testem dla rządzących. Według najnowszego sondażu PiS cały czas jest liderem w wyborach parlamentarnych. Widać jednak spadek poparcia.

Wśród osób, które deklarują gotowość do głosowania, PiS z koalicjantami w Zjednoczonej Prawicy poparłoby w wyborach do Sejmu 36 proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. W wyborach uzyskałaby 28 proc. poparcia. Na Ruch 2050 Szymona Hołowni zagłosowałoby 9 proc. ankietowanych, Lewicę - 7 proc., a Konfederację - 5 proc. Tak wynika z najnowszego październikowego badania Kantar. Do Sejmu nie dostałoby się natomiast PSL-Koalicja Polska (4 proc.).

W stosunku do września ze wzrostu poparcia może cieszyć się Koalicja Obywatelska (o 2 pkt proc.) i Lewica (o 3 pkt proc.). Spadły natomiast notowania PiS (o 3 pkt proc.) oraz Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni (o 2 pkt proc.).

d1t5euu

Badania przeprowadzono techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 2-7 października na reprezentatywnej próbie 977 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

Koronawirus w Polsce. "Jest bardzo źle". Polityk uderza w Szumowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1t5euu

Podziel się opinią

Share
d1t5euu
d1t5euu
Więcej tematów