Trwa ładowanie...
ycipk-jqdvm3

Sondaż: Tylko 4 komitety z przedstawicielami w PE. Spora niespodzianka

Najnowsze badanie opinii publicznej pokazuje, że w sondażach wciąż króluje PiS. Zaskoczeniem jest z kolei słaby wynik Kukiz'15 i obecność w Parlamencie Europejskim polityków Konfederacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński (prezes PiS)
Jarosław Kaczyński (prezes PiS) (WP.PL, Fot: WP.PL)
ycipk-jqdvm3

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla portalu RadioZET.pl i tygodnika "Newsweek Polska" wynika, że 40,25 proc. Polaków chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość.

Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się depcząca partii rządzącej po piętach Koalicja Europejska. Komitet ugrupowań opozycyjnych popiera obecnie 37,69 proc. badanych.

Na kogo jeszcze zagłosowaliby Polacy, gdyby wybory europejskie odbywały się już pod koniec kwietnia?

ycipk-jqdvm3

10,97 proc. respondentów wskazało Wiosnę Roberta Biedronia, a 5,60 proc. prawicową Konfederację (koalicję reprezentowaną m.in. przez Grzegorza Brauna, Janusza Korwin-Mikke, Piotra Liroya-Marca oraz narodowców).

Co zaskakujące, progu wyborczego nie przekroczyłoby ugrupowanie Pawła Kukiza - Kukiz'15. W sondażu IBSP uzyskali poparcie tylko 3,72 proc. ankietowanych.

Swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego nie wprowadziłaby także Lewica Razem, którą w badaniu wskazało zaledwie 1,3 proc. Polaków.

ycipk-jqdvm3

Zobacz także: Trump ma ogłosić coś ważnego w Polsce. Ekspert zdradza, o co może chodzić

Sondaż przeprowadzono w dniach 23-26.04.2019 roku, metodą telefoniczną, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1006 pełnoletnich Polaków.

ycipk-jqdvm3

Źródło: RadioZET, "Newsweek Polska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-jqdvm3

ycipk-jqdvm3
ycipk-jqdvm3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów