Trwa ładowanie...

Sondaż: Tylko 4 komitety z przedstawicielami w PE. Spora niespodzianka

Najnowsze badanie opinii publicznej pokazuje, że w sondażach wciąż króluje PiS. Zaskoczeniem jest z kolei słaby wynik Kukiz'15 i obecność w Parlamencie Europejskim polityków Konfederacji.

Share
Sondaż: Tylko 4 komitety z przedstawicielami w PE. Spora niespodzianka
Źródło: WP.PL, Fot: WP.PL
d2to7vm

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla portalu RadioZET.pl i tygodnika "Newsweek Polska" wynika, że 40,25 proc. Polaków chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość.

Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się depcząca partii rządzącej po piętach Koalicja Europejska. Komitet ugrupowań opozycyjnych popiera obecnie 37,69 proc. badanych.

d2to7vm

Na kogo jeszcze zagłosowaliby Polacy, gdyby wybory europejskie odbywały się już pod koniec kwietnia?

10,97 proc. respondentów wskazało Wiosnę Roberta Biedronia, a 5,60 proc. prawicową Konfederację (koalicję reprezentowaną m.in. przez Grzegorza Brauna, Janusza Korwin-Mikke, Piotra Liroya-Marca oraz narodowców).

Co zaskakujące, progu wyborczego nie przekroczyłoby ugrupowanie Pawła Kukiza - Kukiz'15. W sondażu IBSP uzyskali poparcie tylko 3,72 proc. ankietowanych.

d2to7vm

Swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego nie wprowadziłaby także Lewica Razem, którą w badaniu wskazało zaledwie 1,3 proc. Polaków.

Zobacz także: Trump ma ogłosić coś ważnego w Polsce. Ekspert zdradza, o co może chodzić

Sondaż przeprowadzono w dniach 23-26.04.2019 roku, metodą telefoniczną, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1006 pełnoletnich Polaków.

Źródło: RadioZET, "Newsweek Polska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2to7vm

Podziel się opinią

Share
d2to7vm
d2to7vm
Więcej tematów