Trwa ładowanie...
d4gi0qx

Sondaż: Tylko 4 komitety z przedstawicielami w PE. Spora niespodzianka

Najnowsze badanie opinii publicznej pokazuje, że w sondażach wciąż króluje PiS. Zaskoczeniem jest z kolei słaby wynik Kukiz'15 i obecność w Parlamencie Europejskim polityków Konfederacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński (prezes PiS)
Jarosław Kaczyński (prezes PiS) (WP.PL, Fot: WP.PL)
d4gi0qx

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Spraw Publicznych dla portalu RadioZET.pl i tygodnika "Newsweek Polska" wynika, że 40,25 proc. Polaków chce głosować na Prawo i Sprawiedliwość.

Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się depcząca partii rządzącej po piętach Koalicja Europejska. Komitet ugrupowań opozycyjnych popiera obecnie 37,69 proc. badanych.

Na kogo jeszcze zagłosowaliby Polacy, gdyby wybory europejskie odbywały się już pod koniec kwietnia?

d4gi0qx

10,97 proc. respondentów wskazało Wiosnę Roberta Biedronia, a 5,60 proc. prawicową Konfederację (koalicję reprezentowaną m.in. przez Grzegorza Brauna, Janusza Korwin-Mikke, Piotra Liroya-Marca oraz narodowców).

Co zaskakujące, progu wyborczego nie przekroczyłoby ugrupowanie Pawła Kukiza - Kukiz'15. W sondażu IBSP uzyskali poparcie tylko 3,72 proc. ankietowanych.

Swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego nie wprowadziłaby także Lewica Razem, którą w badaniu wskazało zaledwie 1,3 proc. Polaków.

d4gi0qx

Zobacz także: Trump ma ogłosić coś ważnego w Polsce. Ekspert zdradza, o co może chodzić

Sondaż przeprowadzono w dniach 23-26.04.2019 roku, metodą telefoniczną, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1006 pełnoletnich Polaków.

Źródło: RadioZET, "Newsweek Polska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gi0qx

Podziel się opinią

Share

d4gi0qx

d4gi0qx
Więcej tematów