Trwa ładowanie...
d4atx23

Sondaż TNS Polska: PiS - 35 proc., PO - 28 proc. Sondaż dla "Faktów": PO - 34 proc. PiS - 33 proc.

Według sondażu TNS Polska, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów zdobyłoby PiS - 35 proc. Drugie miejsce zajęłaby PO z poparciem 28 proc. Do sejmu wszedłby jeszcze SLD z 8 proc. głosów. Tymczasem z sondażu dla "Faktów" TVN wynika, że PO zdobyłoby 34 proc., PiS - 33 proc., a SLD - 5 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż TNS Polska: PiS - 35 proc., PO - 28 proc. Sondaż dla "Faktów": PO - 34 proc. PiS - 33 proc.
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d4atx23

Sondaż TNS Polska - PiS wygrywa z dużą przewagą

Między kwietniem a majem notowania PO spadły o 7 pkt, a PiS wzrosły o 5 pkt proc. - wynika z badania TNS Polska.

PSL i KORWiN zdobyłyby - po 4 proc. głosów. Twój Ruch otrzymałby wynik 2 proc. głosów, a Ruch Narodowy - 1 proc. Te partie nie weszłyby do sejmu.

d4atx23

3 proc. respondentów, chcących wziąć udział w wyborach, zagłosowałoby na inną partię, niż wymienione w badaniu. 15 proc. z nich w ogóle nie wie, na kogo oddałoby swój głos. W badaniu nie pytano o poparcie dla ewentualnego ugrupowania Pawła Kukiza.

Według sondażu udział w wyborach deklaruje w sposób zdecydowany 31 proc. respondentów, a 38 proc. - raczej wzięłoby w nich udział.

16 proc. zdecydowanie nie zamierza pójść na wybory, 9 proc. - raczej nie, a 6 proc. jeszcze nie wie, czy na wybory pójdzie.

W kwietniu zdecydowany zamiar głosowania potwierdzało 24 proc. respondentów.

d4atx23

Badanie przeprowadzono w dniach 9-14 maja, na pytania odpowiedziało 963 dorosłych mieszkańców Polski. Preferencje partyjne obliczono na podstawie odpowiedzi 669 osób, deklarujących chęć udziału w wyborach.

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24: PO 1 proc. przed PiS

Nieco inne wyniki wyłaniają się z najnowszego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Wynika z niego, że PO minimalnie wygrałaby z PiS. Na trzecim miejscu, podobnie jak w pierwszym badaniu, uplasowałby się SLD.

PO zdobyła w tym sondażu 34 proc. poparcia, PiS - 33 proc., a SLD -5 proc.. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego. KORWiN uzyskała 4 proc. głosów, PSL - 3 proc, Ruch Narodowy i Nowa Prawica - po 1 proc., a Twój Ruch - poniżej 1 proc.

14 proc. badanych nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos w wyborach parlamentarnych.

Sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadzono 14 maja na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1000 Polaków.

d4atx23

Podziel się opinią

Share
d4atx23
d4atx23
Więcej tematów