Trwa ładowanie...

Putin ma bardzo mocne karty. Najnowszy sondaż z Rosji

Rosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej opublikowało wyniki sondażu, z którego wynika, że aż 72 proc. Rosjan ma popierać rosyjską inwazję w Ukrainie. To o 7 proc. więcej, niż w sondażu na ten sam temat, przeprowadzonym 25 lutego. Rosnące poparcie dla agresora z Kremla wielu obserwatorów może uznać za wstrząsający fakt.

Share
Dzień Zwycięstwa w Moskwie 9 maja 2022 r. Dzień Zwycięstwa w Moskwie 9 maja 2022 r. Źródło: GETTY, fot: Anadolu Agency
dx1o1ap

Wiele informacji traktujących o rzekomych atakach i agresji ze strony ukraińskiej, które podają rosyjskie media, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Sondaż poparcia wojny

Z badania państwowego instytutu wynika również, że 18 proc. ankietowanych jest przeciwnych wojnie, natomiast 10 proc. nie miało zdania na ten temat. Rosjanie zostali zapytani także o powody inwazji Rosji w Ukrainie.

RCBOP podaje, że 40 proc. Rosjan, którzy wzięli udział w badaniach (ich liczby nie podano), twierdzi, że ''specjalna operacja wojskowa'' w Ukrainie ma na celu ochronę Rosji, rozbrojenie Ukrainy oraz zapobieżenie rozmieszczeniu na jej terytorium baz wojskowych NATO.

dx1o1ap

Co piąty respondent (20 proc.) uważa, że celem wojny jest zmiana kursu politycznego Ukrainy oraz oczyszczenie jej z nazistów. Wojna ma na celu ochronę ludności Donbasu według 18 proc. ankietowanych, natomiast 7 proc. uważa, że celem jest przyłączenie Ukrainy do Rosji. 

Rosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej podało także wyniki dotyczące nastrojów społecznych Rosjan. Z ich raportu wynika, że od marca 2022 r. poziom nastrojów antypaństwowych wśród Rosjan spadł o 4 punkty procentowe. Tylko 14 proc. miałoby być niezadowolonych z rządów w Rosji.

NATO włączy się do wojny? "Może do tego dojść przez przypadek"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dx1o1ap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dx1o1ap
dx1o1ap
Więcej tematów