Trwa ładowanie...
d4u8bib

Sondaż: poparcie dla PO spadało; teraz znowu rośnie

Platformę Obywatelską popiera 38% respondentów, a Prawo i Sprawiedliwość - 27% - wynika z najnowszego sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN. W porównaniu z poprzednim badaniem, poparcie dla PO jest większe o 2 punkty procentowe, a dla PiS mniejsze o 3 punkty procentowe.

Share
d4u8bib

Wyniki poprzedniego badania tego samego ośrodka dla "Faktów" opublikowano pod koniec lutego (zobacz informację o tamtym sondażu)
.

Według ostatniego sondażu do sejmu dostałyby się także: Sojusz Lewicy Demokratycznej - z poparciem na poziomie 14% (spadek o 2 punkty procentowe i Polskie Stronnictwo Ludowe - 6% (wzrost o 1 punkt procentowy).

Progu wyborczego nie przekroczyłyby natomiast: Polska Jest Najważniejsza (2% - spadek o 2 punkty procentowe) oraz Ruch Poparcia Janusza Palikota i Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej - na oba ugrupowania chciało głosować po 1% pytanych (bez zmian w porównaniu z poprzednim sondażem).

Poza parlamentem pozostałyby również popierane przez co setnego ankietowanego (wzrost o 1 punkt procentowy): Liga Polskich Rodzin, Prawica Rzeczypospolitej oraz Stronnictwo Demokratyczne.

Jak wynika z sondażu, 4% respondentów jeszcze nie wie, na kogo oddać swój głos; 2% wskazało inną, niż wymienione, partię, a co setny (1%) odmówił odpowiedzi.

SMG/KRC przeprowadziło sondaż telefoniczny w niedzielę, 6 marca na reprezentatywnej próbie 1001 dorosłych mieszkańców Polski. O preferencje partyjne zapytano 611 osób, które planują wziąć udział w wyborach.

d4u8bib
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4u8bib
d4u8bib
Więcej tematów