Trwa ładowanie...

Sondaż. Połowa Polaków nie chce PiS w Europarlamencie

49 proc. badanych, którzy chcą wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie będzie głosować na PiS. Na kandydata związanego z tą partią głos odda 37 proc. ankietowanych - wynika z sondażu CBOS.

Sondaż. Połowa Polaków nie chce PiS w EuroparlamencieŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
dl6jmne

Zainteresowanie wyborami do Parlamentu Europejskiego deklaruje łącznie 44 proc. respondentów. Brak zainteresowania wyraża 10 proc. więcej.

Część z niezainteresowanych zamierza jednak oddać głos w maju - deklarację taką złożyła ponad połowa badanych - 52 proc. Dwa razy mniej nie podjęło jeszcze decyzji, a do urn "raczej" nie pójdzie 22 proc. respondentów.

49 proc. nie zagłosuje na PiS

infogram.com
Źródło: infogram.com

Z sondażu CBOS wynika, że partia rządząca może liczyć na poparcie 37 proc. wyborców. 49 proc. nie chce z kolei głosować na kandydatów z list PiS. 14 proc. jeszcze nie wie, kogo wybierze przy urnach.

dl6jmne

2/3 z osób zdecydowanych na udział w wyborach chce oddać głos na kandydata kładącego nacisk na poprawę współpracy Polski w ramach UE. Tylko 27 proc. - na kandydata kładącego nacisk na niezależność Polski w Unii.

Zobacz także: Posłanka PO zdradza: na Magdalenę Adamowicz czeka miejsce na listach Koalicji Europejskiej do PE

CBOS przeprowadził sondaż metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 7-14 lutego 2019 roku na liczącej 968 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dl6jmne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl6jmne
Więcej tematów