Trwa ładowanie...

Sondaż. Polacy zgodni z opozycją w sprawie prezydenta Andrzeja Dudy

Zdjęcie, które obiegło media i z którego śmieje się opozycja, okazało się mieć głębsze dno. Bo choć do tej pory prezydent Andrzej Duda był liderem sondaży, po wizycie w Waszyngtonie Polacy oceniają go surowo. Twierdzą, że źle reprezentuje nas za granicą.

Share
Sondaż. Polacy zgodni z opozycją w sprawie prezydenta Andrzeja Dudy
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d1u4z2u

Miesiąc za miesiącem Andrzej Duda zajmował pierwsze miejsce w sondażach zaufania do polityków. Z większości badań wynikało też, że wygrałby wybory prezydenckie. Nie sprawdza się jednak jako przedstawiciel Polski za granicą.

Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla serwisu rp.pl. Aż 46 proc. badanych zapytanych o to, jak Duda reprezentuje nas za granicą, odpowiedziało "źle", przeciwnego zdania było 36 proc. ankietowanych. Pozostałe 18 proc. respondentów nie zajęło stanowiska w sprawie.

Co więcej, surowiej Dudę oceniają starsi badani (33 proc. osób od 24 lat, 57 proc. - powyżej 50 roku życia), z wykształceniem podstawowym/gimnazjalnym (54 proc.), o dochodzie netto od 3001 do 5000 zł (57 proc.) oraz mieszkańcy miast od 200 do 499 tys. mieszkańców (57 proc.).

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 18-19 września 2018 roku na próbie 800 osób - reprezentatywnej dla populacji Polski grupie pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

d1u4z2u

Przypomnijmy, że po mediach społecznościowych krąży zdjęcie, na którym Andrzej Duda, podpisując deklarację w Waszyngtonie, stoi uśmiechnięty, podczas gdy Donald Trump siedzi z poważnym wyrazem twarzy. Fotografię zamieścił na Twiiterze prezydent USA, udostępniali ją też polscy politycy. Z Dudy drwi między innymi Lech Wałęsa.

Żartobliwie do zamieszania wokół zdjęcia odniósł się prezydencki minister Krzysztof Szczerski. - Prezydent tyle razy słyszał, że będzie siedział, że postanowił postać - powiedział w RMF FM.

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1u4z2u

Podziel się opinią

Share
d1u4z2u
d1u4z2u
Więcej tematów