Trwa ładowanie...
d3w39cn

Sondaż. Polacy zadowoleni z rządu Morawieckiego

Ponad połowa respondentów w sondażu CBOS deklaruje, że jest zadowolona z pracy rządu Mateusza Morawieckiego. Pochlebnie wypowiadają się również o samym premierze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki cieszy się sporym zaufaniem Polaków
Mateusz Morawiecki cieszy się sporym zaufaniem Polaków (PAP)
d3w39cn

Pracę rządu chwali 51 proc. badanych. Przeciwnego zdania jest co trzeci Polak. Wyrobionego zdania w tej kwestii nie ma 16 proc. respondentów. Odsetek zadowolonych z gabinetu Morawieckiego spadł o 1 p. proc. w porównaniu z tym, który CBOS odnotował w kwietniu.

WP.PL

Niewielkiej poprawie uległa za to ocena polityki gospodarczej rządu. W maju połowa Polaków - 50 proc. (3 pkt proc. więcej niż w kwietniu) oceniła, że działania rządu stwarzają szanse poprawy sytuacji gospodarczej. Przeciwną opinię wyraziło 37 proc. badanych (mniej o 2 pkt proc. niż w kwietniu); 13 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

d3w39cn

Wysokim poparciem społecznym cieszy się również sam premier. 48 proc. badanych wyraża zadowolenie, że szefem rządu jest właśnie Mateusz Morawiecki. 33 proc. respondentów ma przeciwne zdanie. 19 proc. Polaków nie ma w tej kwestii zdania.

CBOS przeprowadził badanie na liczącej 1138 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski w dniach 16-23 maja metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

d3w39cn

Zobacz także: Znakomity wynik byłej premier w wyborach do PE. Gowin enigmatycznie o przyszłości Szydło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w39cn

Podziel się opinią

Share

d3w39cn

d3w39cn
Więcej tematów