Trwa ładowanie...
d2jjlfe

Sondaż. Polacy przeciwni zatrzymaniu ws. "tęczowej" Matki Boskiej

Dwie trzecie respondentów w badaniu zleconym przez "Dziennik Gazetę Prawną", dziennik.pl i RMF FM nie popiera zatrzymania Elżbiety Podleśnej, która rozklejała wizerunek Matki Boskiej z tęczową aureolą. Badani wypowiedzieli się również na temat wystąpienia Leszka Jażdżewskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Podleśna rozklejała wizerunek "tęczowej" Matki Boskiej
Elżbieta Podleśna rozklejała wizerunek "tęczowej" Matki Boskiej (East News)
d2jjlfe

Zatrzymanie aktywistki, która publikowała kontrowersyjny obraz za "zdecydowanie niezasadne" uznało prawie 41 proc. respondentów. 26 proc. badanych twierdzi, że ta decyzja była "raczej niezasadna". Z zatrzymaniem w pełni zgadza się 11 proc. respondentów, a kolejne 12 proc. "raczej popiera" ten krok. Wyrobionego zdania w tej kwestii nie ma niespełna 10 proc. biorących udział w badaniu.

   WP.PL

Prawie połowa respondentów (46 proc.) przyznaje jednak, że zatrzymanie Elżbiety Podleśnej zdecydowanie nie będzie miało wpływu na decyzje ich decyzje podczas głosowania 26 maja. Jedynie 11 proc. twierdzi, że sprawa może istotnie zaważyć na ich preferencjach w eurowyborach.

d2jjlfe

Podobne wyniki przyniosło pytanie o wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, który 3 maja ostro skrytykował polski Kościół. Niespełna 48 proc. badanych twierdzi, że wypowiedź naczelnego pisma "Liberte!" nie będzie miała żadnego wpływu na ich głos. Prawie 11 proc. respondentów odpowiedziało, że słowa Jażdżewskiego będą miały duże znaczenie dla tego, na kogo zagłosują w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Sondaż został przeprowadzony w dniach od 10 do 11 maja metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie 1100 dorosłych osób.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jjlfe

Podziel się opinią

Share

d2jjlfe

d2jjlfe
Więcej tematów