Trwa ładowanie...

Sondaż. Polacy przeciwni zatrzymaniu ws. "tęczowej" Matki Boskiej

Dwie trzecie respondentów w badaniu zleconym przez "Dziennik Gazetę Prawną", dziennik.pl i RMF FM nie popiera zatrzymania Elżbiety Podleśnej, która rozklejała wizerunek Matki Boskiej z tęczową aureolą. Badani wypowiedzieli się również na temat wystąpienia Leszka Jażdżewskiego.

Share
Sondaż. Polacy przeciwni zatrzymaniu ws. "tęczowej" Matki BoskiejŹródło: East News
d3j19lf

Zatrzymanie aktywistki, która publikowała kontrowersyjny obraz za "zdecydowanie niezasadne" uznało prawie 41 proc. respondentów. 26 proc. badanych twierdzi, że ta decyzja była "raczej niezasadna". Z zatrzymaniem w pełni zgadza się 11 proc. respondentów, a kolejne 12 proc. "raczej popiera" ten krok. Wyrobionego zdania w tej kwestii nie ma niespełna 10 proc. biorących udział w badaniu.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Prawie połowa respondentów (46 proc.) przyznaje jednak, że zatrzymanie Elżbiety Podleśnej zdecydowanie nie będzie miało wpływu na decyzje ich decyzje podczas głosowania 26 maja. Jedynie 11 proc. twierdzi, że sprawa może istotnie zaważyć na ich preferencjach w eurowyborach.

d3j19lf

Podobne wyniki przyniosło pytanie o wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, który 3 maja ostro skrytykował polski Kościół. Niespełna 48 proc. badanych twierdzi, że wypowiedź naczelnego pisma "Liberte!" nie będzie miała żadnego wpływu na ich głos. Prawie 11 proc. respondentów odpowiedziało, że słowa Jażdżewskiego będą miały duże znaczenie dla tego, na kogo zagłosują w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Sondaż został przeprowadzony w dniach od 10 do 11 maja metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie 1100 dorosłych osób.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j19lf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j19lf
d3j19lf
Więcej tematów