Trwa ładowanie...

Sondaż. Polacy o sądownictwie. Ziobro nie będzie zadowolony

Sztandarowa reforma wymiaru sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry została oceniona przez Polaków. Większość jest zdania, że sytuacja w polskim sądownictwie pogorszyła się, a prawie połowa sądzi, że nic ona nie zmieniła - ani na lepsze, ani na gorsze.

Share
Sondaż. Polacy o sądownictwie. Ziobro nie będzie zadowolony Sondaż. Polacy o sądownictwie. Ziobro nie będzie zadowolony Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2ld6a3

Z najnowszego sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" oraz RMF FM wynika, że Polacy nie są zadowoleni z reformy sądownictwa Zbigniewa Ziobry. Ponad 52 proc. badanych jest zdania, że w ciągu ostatnich trzech lat sądownictwo zmieniło się na gorsze (18,4 proc. udzieliło odpowiedzi "raczej na gorsze", 33,9 proc. - "zdecydowanie na gorsze").

Zaledwie 5 proc. badanych jest zdania, że sytuacja w sądownictwie jest lepsza niż przed reformą (0,5 proc. - "zdecydowanie lepsza", 4,5 proc. - "raczej lepsza").

Aż 43 proc. badanych oceniło, że reforma nic nie zmieniła: ani na lepsze, ani na gorsze.

d2ld6a3

- Próby wprowadzenia zmian w sądownictwie zakończyły się w percepcji społecznej katastrofą - stwierdził w rozmowie z "DGP" Marcin Duma z United Surveys. Podkreślił, że podobnego zdania są zarówno wyborcy Zjednoczonej Prawicy, jak i opozycji.

Z wyników sondażu wynika, że wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy dominuje pogląd, że sytuacja nie jest ani lepsza, ani gorsza (61 proc. ankietowanych). Zaledwie 11 proc. badanych jest zdania, że po reformie sądownictwo działa lepiej.

To, jaki program informacyjny oglądają ankietowani, także nie ma większego wpływu na obecność pozytywnych ocen reformy. Zdania, że sytuacja zmieniła się na lepsze jest 7 proc. widzów "Faktów" TVN i 10 proc. oglądających "Wiadomości" TVP.

Kary finansowe dla Polski? Michał Wójcik: KE traktuje Polskę inaczej niż inne kraje

57 proc. widzów "Wiadomości" TVP jest zdania, że sytuacja w sądownictwie nie zmieniła się ani na lepsze, ani na gorsze. Wśród oglądających "Fakty" TVN aż 60 proc. jest zdania, że sytuacja zmieniła się na gorsze.

d2ld6a3

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ld6a3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ld6a3
d2ld6a3
Więcej tematów