Trwa ładowanie...
d3u83zy

Sondaż: PiS na czele. Dwie duże niespodzianki

Na czele stawki sytuacja znacząco się nie zmienia. Prowadzi PiS, które goni Koalicja Obywatelska. Zaskoczeniem jest wysokie 8-procentowe poparcie ugrupowania Roberta Biedronia oraz katastrofalny wynik Teraz! Ryszarda Petru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń ma powody do zadowolenia (PAP)
d3u83zy

Najnowszy sondaż dla "Gazety Wyborczej" przeprowadził Kantar Millward Brown. Z badania wynika, że na partię rządzącą chce głosować 30 proc. Polaków. W porównaniu do ostatnich sondaży to mało, bo wcześniejsze wskazywały na poparcie nawet powyżej 40 proc.

W sondażu nie rozdzielano PO i Nowoczesnej. Ich wspólny wynik to 25 proc., czyli zbliżony do tych z wcześniejszych sondaży.

Na trzecim miejscu znalazła się przyszła partia Roberta Biedronia. Chce na nią głosować 8 proc. badanych. To już kolejny dobry wynik ugrupowania prezydenta Słupska w ostatnich dniach. Tym bardziej, że ugrupowanie nawet jeszcze nie powstało.

Ryszard Petru zdobył okrągłe "zero"

Kukiz'15 i PSL mają po 5 proc. poparcia. SLD może liczyć na 3 proc., partia Razem na 2 proc. a nowe ugrupowanie Ryszarda Petru Teraz! ma... 0 proc. poparcia.

d3u83zy

Gdyby więc policzyć wszystkie partie obozu przeciwnego władzy, wyszłoby, że mają 43 proc. poparcia. Wiadomo jednak, że takie spekulacje mogą okazać się złudne.

Sondaż tuż po śmierci prezydenta Gdańska

Warto podkreślić, że badanie przeprowadzono we wtorek i środę, czyli tuż po niedzielnej tragedii zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu. Dzień wcześniej, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został zaatakowany nożem przez mężczyznę chorego na schizofrenię paranoidalną.

d3u83zy

Prezydenta Gdańska ugodzono trzykrotnie ostrym nożem. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł trwającą 5 godzin operację. Przeżył ją, ale jego stan był bardzo poważny. Po kilkunastu godzinach od jej przeprowadzenia lekarze poinformowali o śmierci polityka.

Źródło: wyborcza.pl, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u83zy

Podziel się opinią

Share

d3u83zy

d3u83zy
Więcej tematów