ycipk-1cseqh

Sondaż: PiS na czele. Dwie duże niespodzianki

Na czele stawki sytuacja znacząco się nie zmienia. Prowadzi PiS, które goni Koalicja Obywatelska. Zaskoczeniem jest wysokie 8-procentowe poparcie ugrupowania Roberta Biedronia oraz katastrofalny wynik Teraz! Ryszarda Petru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń ma powody do zadowolenia
Robert Biedroń ma powody do zadowolenia (PAP)
ycipk-1cseqh

Najnowszy sondaż dla "Gazety Wyborczej" przeprowadził Kantar Millward Brown. Z badania wynika, że na partię rządzącą chce głosować 30 proc. Polaków. W porównaniu do ostatnich sondaży to mało, bo wcześniejsze wskazywały na poparcie nawet powyżej 40 proc.

W sondażu nie rozdzielano PO i Nowoczesnej. Ich wspólny wynik to 25 proc., czyli zbliżony do tych z wcześniejszych sondaży.

Na trzecim miejscu znalazła się przyszła partia Roberta Biedronia. Chce na nią głosować 8 proc. badanych. To już kolejny dobry wynik ugrupowania prezydenta Słupska w ostatnich dniach. Tym bardziej, że ugrupowanie nawet jeszcze nie powstało.

ycipk-1cseqh
.
Podziel się

Ryszard Petru zdobył okrągłe "zero"

Kukiz'15 i PSL mają po 5 proc. poparcia. SLD może liczyć na 3 proc., partia Razem na 2 proc. a nowe ugrupowanie Ryszarda Petru Teraz! ma... 0 proc. poparcia.

Gdyby więc policzyć wszystkie partie obozu przeciwnego władzy, wyszłoby, że mają 43 proc. poparcia. Wiadomo jednak, że takie spekulacje mogą okazać się złudne.

ycipk-1cseqh

Sondaż tuż po śmierci prezydenta Gdańska

Warto podkreślić, że badanie przeprowadzono we wtorek i środę, czyli tuż po niedzielnej tragedii zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu. Dzień wcześniej, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został zaatakowany nożem przez mężczyznę chorego na schizofrenię paranoidalną.

Prezydenta Gdańska ugodzono trzykrotnie ostrym nożem. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł trwającą 5 godzin operację. Przeżył ją, ale jego stan był bardzo poważny. Po kilkunastu godzinach od jej przeprowadzenia lekarze poinformowali o śmierci polityka.

ycipk-1cseqh

Źródło: wyborcza.pl, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-1cseqh
ycipk-1cseqh