Trwa ładowanie...
d352wfd

Sondaż. Miażdżąca przewaga PiS, pięć partii w Sejmie

Na cztery tygodnie przed wyborami parlamentarnymi Prawo i Sprawiedliwość ma prawie 20 pkt proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską. Według sondażu miejsce w Sejmie znajdą przedstawiciele wszystkich pięciu komitetów wyborczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego na czele
Sondaż. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego na czele (East News)
d352wfd

Według sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster na zlecenie "Super Expressu" PiS może liczyć na 45 proc. głosów. Na Koalicję Obywatelską zamierza zagłosować 26 proc. respondentów. Na trzecim miejscu uplasowała się Lewica (14 proc.).

Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu weszłaby także Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15), która cieszy się poparciem 8 proc. respondentów. Tuż nad progiem wyborczym znalazła się Konfederacja (5 proc.).

   WP.PL
(WP.PL)

- Myślę, że przeprowadzone wcześniej reformy, uwiarygadniają w oczach Polaków obietnice składane przez PiS. Opozycja ma co prawda nową kandydatkę na urząd premiera, ale nie sądzę, że nominacja pani Kidawy-Błońskiej miałaby spowodować wielkie zmiany w notowaniach Koalicji Obywatelskiej - komentuje wyniki badania politolog prof. Rafał Chwedoruk.

d352wfd

Źródło: "Super Express"

Zobacz także: Marek Jakubiak: jest na mnie ban w TVP Info z polecenia J. Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d352wfd

Podziel się opinią

Share
d352wfd
d352wfd
Więcej tematów