Trwa ładowanie...
d1hs9tu

Sondaż. Duża przewaga Andrzeja Dudy i fatalne wieści dla Grzegorza Schetyny

Są wyniki najnowszego rankingu zaufania do polityków. Jak pokazują badania, Polacy zdecydowanie najlepiej postrzegają prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Mateusza Morawieckiego. Największą nieufność budzi z kolei w społeczeństwie lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Komu wśród polityków ufamy najbardziej?
Sondaż. Komu wśród polityków ufamy najbardziej? (East News)
d1hs9tu

Sondaż CBOS zrealizowany pod koniec sierpnia pokazuje niewielki wzrost zaufania do głowy państwa. W porównaniu z lipcem Andrzejowi Dudzie ufa 1 pkt proc. Polaków więcej niż przed miesiącem (obecnie 65 proc.). Brak zaufania do prezydenta zadeklarowało jedynie 22 proc. respondentów.

Drugie miejsce na liście polityków najczęściej obdarzanych przez Polaków zaufaniem zajmuje premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 57 proc. ankietowanych (wzrost o 3 pkt. proc.), a 28 proc. deklaruje nieufność (wzrost o 1 pkt proc.).

d1hs9tu

Sondaż. Schetyna i Korwin-Mikke liderami niechlubnego zestawienia

Co ciekawe, miejsca do szóstego włącznie również zajmują politycy Prawa i Sprawiedliwości. Są to kolejno: Jarosław Kaczyński (48 proc.), Beata Szydło (47 proc.), Zbigniew Ziobro (43 proc.) i Mariusz Błaszczak (41 proc.).

"Największą nieufność budził w sierpniu szef PO Grzegorz Schetyna - 50 proc. Liderowi Koalicji Obywatelskiej ufa 24 proc. ankietowanych. Ex aequo na pierwszym miejscu znalazł się Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja), któremu również nie ufa aż 50 proc. ankietowanych. Zaufaniem obdarzyło go 20 proc. badanych" - informuje forsal.pl.

Zobacz też: Morawiecki dobrym wyborem. "Kaczyński jest z niego ekstremalnie dumny"

d1hs9tu

W zestawieniu osób, którym Polacy nie ufają, na kolejnych miejscach znaleźli się prezes PiS Jarosław Kaczyński, europosłanka Beata Szydło oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ci zanotowali odpowiednio 39, 38 i 37 procent negatywnych ocen. W zestawieniu nie znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska, która w sierpniu nie była jeszcze kandydatem KO na premiera.

Więcej szczegółów przedstawia dokładnie grafika CBOS:

d1hs9tu

Sondaż został przeprowadzony metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 22-29 sierpnia na liczącej 1029 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: forsal.pl, CBOS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1hs9tu

Podziel się opinią

Share

d1hs9tu

d1hs9tu
d1hs9tu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów