Trwa ładowanie...
d1192y6

Sondaż. Koalicja Europejska wygrywa w Wielkopolsce

Z najnowszego sondażu wynika, że w Wielkopolsce kandydaci Koalicji Europejskiej w wyborach do PE mają szansę zdobyć największą liczbę głosów. Ponad progiem wyborczym znalazły się łącznie 4 ugrupowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z najnowszego sondażu wynika, że Ewa Kopacz i Leszek Miller zdobędą w Wielkopolsce mandaty do PE (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d1192y6

Z sondażu IBRIS dla Radia ZET wynika, że na Koalicję Europejską zamierza głosować 41,2 proc. badanych w okręgu wielkopolskim. Głosowanie na PiS deklaruje 33,2 proc. ankietowanych.

Ponad progiem wyborczym, jak wynika z sondażu, znajdzie się jeszcze ugrupowanie Wiosna Roberta Biedronia oraz Kukiz '15.

Zobacz także: Nowy sondaż. Koalicja Obywatelska wygrywa na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie

d1192y6

Ze szczegółowej analizy IBRiS wynika, że wśród wszystkich kandydatów największym poparciem cieszy się liderka listy Koalicji Europejskiej - była premier Ewa Kopacz. Na drugim miejscu znalazł się Zdzisław Krasnodębski, startujący z listy PiS. Na trzecim miejscu - Leszek Miller, startujący z drugiego miejsca liście Koalicji Europejskiej.

Zobacz także: Peany na cześć Patryka Jakiego. Beata Kempa komentuje start tego polityka w wyborach do PE

Według szefa IBRIS Marcina Dumy, ta trójka polityków powinna zdobyć mandaty europosłów. W okręgu wielkopolskim mogą być jednak rozdzielone dodatkowe dwa mandaty. Kto, zgodnie z wynikami sondażu, ma na nie szanse? Według Dumy, wszystko zależy od ogólnopolskich wyników głosowania. Szanse mają kandydaci KE. PiS, Wiosny i Kukiz '15.

d1192y6

Zobacz także: Sondaż. Zaskakujący zwycięzca II tury wyborów prezydenckich

W KE, jak wynika z sondażu, o ewentualny mandat walczą Adam Szejnfeld i Andrzej Grzyb. W PiS podobne szanse ma czwórka kandydatów Andżelika Możdżanowska, Joanna Lichocka, Jan Dziedziczak i Marcin Porzucek.

Źródło: Radio ZET

d1192y6

Podziel się opinią

Share

d1192y6

d1192y6
Więcej tematów