ycipk-3vuykg

Sondaż: dla 86 proc. młodych Amerykanów małżeństwo jest na całe życie

Zdecydowana większość młodych Amerykanów (86 proc.) oczekuje, że ich związki małżeńskie przetrwają całe życie - wynika z sondażu uniwersytetu Clarka w Worcester. Młodzi składają takie deklaracje, mimo że w rzeczywistości rozpada się połowa małżeństw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż: dla 86 proc. młodych Amerykanów małżeństwo jest na całe życie
(WP.PL, Fot: Małgorzata Jaworska)
ycipk-3vuykg

Badanie opublikowane przez uczelnię w stanie Massachusetts wskazuje też, że 57 proc. Amerykanów w wieku 18-29 lat uważa, że relacje seksualne, "którym nie towarzyszy zaangażowanie emocjonalne", są czymś niewłaściwym. 73 proc. z 1029 ankietowanych sądzi, iż przed decyzją o dzieciach pary powinny się pobrać.

Poza tym 61 proc. badanych twierdzi, że jest gotowych zrezygnować z pewnych aspiracji zawodowych w zamian za udane życie rodzinne; deklarują tak zarówno młode kobiety, jak i mężczyźni.

- Takie wyniki pokazują, że choć tradycyjnie to kobiety są bardziej skłonne do poświęceń na rzecz rodziny, to sytuacja najwyraźniej zmienia się w młodym pokoleniu wraz z równiejszym podziałem obowiązków w rodzinie - komentuje profesor psychologii uniwersytetu Clarka Jeffrey Jensen Arnett, który kierował badaniem.

ycipk-3vuykg

Jak tłumaczy, młodzi dorastają ze świadomością, że połowa małżeństw kończy się rozwodem. - Prawie wszyscy mają jednak nadzieję, że znajdą się w tej drugiej, lepszej połowie - dodaje.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3vuykg

ycipk-3vuykg
ycipk-3vuykg