Trwa ładowanie...
d3h4hlv

Sondaż. 50 proc. nie wierzy w obietnice Koalicji Obywatelskiej. Reszta opozycji też ma problem

Wybory parlamentarne 2019 już wkrótce. Partie polityczne prześcigają się w obietnicach wyborczych. Czy Polacy wierzą w ich zapewnienia? Najnowszy sondaż pokazuje, że wyborcy najmniej ufają PSL. Na drugim miejscu uplasowała się SLD, a na trzecim - Koalicja Obywatelska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna może mieć kłopoty
Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna może mieć kłopoty (East News, Fot: Beata Zawrzel)
d3h4hlv

"Super Express" przeprowadził sondaż, w którym zapytano wyborców, czy wierzą w obietnice wyborcza poszczególnych partii politycznych.

Wynika z niego, że 44 proc. ankietowanych wierzy w obietnice PiS. 41 proc. jest odmiennego zdania, a 15 proc. nie potrafi się zdecydować. Warto przypomnieć, że PiS obiecuje m.in. wprowadzenie 500 plus dla najbiedniejszych seniorów, 36 mld złotych na inwestycje, 14. emeryturę oraz podwyżkę płacy minimalnej do 3 tys. zł do końca 2020 r. i do 4 tys. do końca 2023 roku.

Inaczej rozkładają się w głosy w przypadku Koalicji Obywatelskiej. Połowa ankietowanych nie wierzy w obietnice polityków z tej formacji. 32 proc. ufa, że KO m.in. zlikwiduje abonament RTV, wprowadzi zerowy PIT dla pracujących emerytów oraz skróci kolejki do lekarzy. 18 proc. respondentów odpowiedziało "nie wiem".

d3h4hlv

Zobacz także: Chcą żeby wygrał PiS. Poszczą w tej intencji. Komentarz Marcina Kierwińskiego

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja w przypadku SLD. 57 proc. ankietowanych nie wierzy w ich obietnice. 23 proc. twierdzi, że politycy zrealizują obietnice wyborcze. 20 proc. nie wie, czy wierzy SLD, które chce wprowadzić m.in. 1600 złotych najniższej emerytury, leki dla seniorów za 5 złotych oraz rozdzielić Kościół od państwa.

Najgorszy wynik uzyskało PSL. 59 proc. ankietowanych nie wierzy, że ugrupowanie Władysława Kosiniaka-Kamysza wprowadzi m.in. dom seniora w każdej gminie, 50 tys. złotych od rządu na własne mieszkanie dla młodych, dopłaty dla polskich rolników także jak w UE. 21 proc. jest innego zdania, a 20 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie zadane w sondażu.

d3h4hlv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Super Express"

d3h4hlv

Podziel się opinią

Share

d3h4hlv

d3h4hlv
Więcej tematów