Trwa ładowanie...

Somalia: Al-Szabaab zapowiedziało egzekucję oficera francuskiego wywiadu

Bojownicy z islamskiego ugrupowania Al-Szabaab zapowiedzieli, że wkrótce zabiją francuskiego oficera wywiadu, którego przetrzymują w niewoli od trzech lat. Somalijscy radykałowie poinformowali, że będzie to odpowiedź na niedawną nieudaną próbę odbicia go przez francuskie siły specjalne - poinformował internetowy serwis telewizji Al-Dżazira.

Somalia: Al-Szabaab zapowiedziało egzekucję oficera francuskiego wywiaduŹródło: AP
d1mtlsd
d1mtlsd

Czytaj więcej: Al-Szabaab odparło atak i opublikowało zdjęcie zabitego francuskiego komandosa

We wtorek islamiści opublikowali oświadczenie, w którym poinformowali, że "jednogłośnie zadecydowali o egzekucji Denisa Alleksa, oficera francuskiego wywiadu. (...) Wraz z próbą jego ratowania, Francja dobrowolnie podpisała wyrok śmierci na Alleksa" - napisali bojownicy. - Został skazany i wyrok nie zostanie zmieniony. Jeśli chodzi o nasze zdanie, to ten mężczyzna powinien zginąć - mówił wysoki rangą przedstawiciel Al-Szabaab w rozmowie z agencją AFP.

Francuskie władze do tej pory sądziły, że oficer został zabity w trakcie nieudanej operacji odbicia, podczas której zginęło dwóch francuskich żołnierzy i 17 islamistów. Świadkowie mówią też o ośmiu zabitych cywilach.

Dennis Allex był agentem francuskich tajnych służb DGSE i został uprowadzony w Mogadiszu podczas oficjalnej misji mającej udzielić wsparcia przejściowym władzom w Somalii.

Somalia, od czasu obalenia w 1991 roku dyktatury Mohammeda Siada Barre, jest pogrążona w politycznym chaosie. Ugrupowanie Al-Szabaab, główny przeciwnik rządu, kontroluje znaczne obszary w środkowej i południowej części kraju.

d1mtlsd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mtlsd
Więcej tematów