Trwa ładowanie...

Somalia: Al-Szabaab opublikował zdjęcie zabitego francuskiego komandosa

Bojownicy islamskiego somalijskiego ruchu Al-Szabaab opublikowali na Twitterze zdjęcie francuskiego żołnierza, zabitego w weekend podczas nieudanego ataku francuskich komandosów na bazę Al-Szabaab w Bulomarer na południu Somalii.

Somalia: Al-Szabaab opublikował zdjęcie zabitego francuskiego komandosaŹródło: AFP, fot: Abdurashid Abdulle
d2k4qv4
d2k4qv4

Na dwóch fotografiach widać ciało mężczyzny w wojskowych spodniach i koszuli poplamionej krwią. Jedno z nich opatrzono tytułem: "Francuski dowódca zabity podczas nieudanej operacji sił bezpieczeństwa w Bulomarer". Inne, na którym wyraźnie widać krzyżyk noszony na szyi przez Francuza, podpisano: "Powrót krzyżowców, ale krzyż nie uchronił go przed mieczem".

W tekście opublikowanym równocześnie ze zdjęciami islamiści podają, że żołnierz był "dowódcą kierującym operacją", ujętym, gdy został ciężko ranny i "porzucony przez towarzyszy".

Wcześniej Ministerstwo Obrony Francji podało, że prawdopodobnie dwóch komandosów zginęło podczas ataku, którego celem było uwolnienie oficera francuskiego wywiadu Denisa Alleksa. Był on przetrzymywany przez Al-Szabaab od ponad trzech lat jako zakładnik. Władze francuskie uważają, że został zabity podczas próby odbicia.

Komandosi zaatakowali z powietrza bazę Al-Szabaab w nocy z piątku na sobotę. Doszło do ostrych walk z Al-Szabaab; według francuskiego resortu obrony zginęło kilkunastu bojowników.

Allex był agentem francuskich tajnych służb DGSE i został uprowadzony w Mogadiszu podczas oficjalnej misji mającej udzielić wsparcia przejściowym władzom w Somalii.

Somalia, od czasu obalenia w 1991 roku dyktatury Mohammeda Siada Barre, jest pogrążona w politycznym chaosie. Ugrupowanie Al-Szabaab, główny przeciwnik rządu, kontroluje znaczne obszary w środkowej i południowej części kraju.

d2k4qv4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k4qv4
Więcej tematów