Trwa ładowanie...

Śmiertelny wypadek na pasach. Ciężarówka potrąciła 50-letnią kobietę

Zabrzańska policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło przed południem. Ciężarówka potrąciła na pasach 50-letnią kobieta. Niestety, zginęła na miejscu.

Share
Śmiertelny wypadek na pasach. Ciężarówka potrąciła 50-letnią kobietę
Źródło: slaska.policja.gov.pl
d4j721r

W poniedziałek po godz. 10:00 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Roosvelta i De Gaulle’a w Zabrzu. Kierowca ciężarówki nie wyhamował i potrącił śmiertelnie kobietę na przejściu dla pieszych.

- Według relacji świadka wypadku, 50-letnia kobieta wbiegła czy też gwałtownie wtargnęła na jezdnię. Kierowca ciężarówki nie mógł w tym miejscu mieć za dużej prędkości, bo to bardzo mocny zakręt - wyjaśnia w rozmowie z WP.PL rzecznik zabrzańskiej policji Marek Wypych. - Za wcześnie na wyciąganie wniosków z czyjej winy doszło do zdarzenia - dodaje.

50-letnia kobieta weszła na przejście dokładnie pod przednie koła ciężarówki, zginęła na miejscu. Samochód transportował chemikalia z Gliwic, kierowca był trzeźwy.

Funkcjonariusze wciąż badają okoliczności zdarzenia i poszukują świadków wypadku. Wszyscy, którzy posiadają informacje na ten temat, proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr (32) 277 92 00.

d4j721r

Podziel się opinią

Share
d4j721r
d4j721r
Więcej tematów