Trwa ładowanie...

Śmierć policjanta w Raciborzu. Ujawniono wstrząsające nagrania

40-letni Radosław Ś. z zimną krwią zastrzelił policjanta w Raciborzu. Teraz w internecie pojawiły się nagrania z zatrzymania napastnika. W czwartek o dalszym losie mężczyzny zadecydował sąd.

Share
Racibórz. Miejsce śmiertelnego postrzelenia policjanta
Racibórz. Miejsce śmiertelnego postrzelenia policjanta Źródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d3frp5k

Do tragicznych wydarzeń na ul. Chełmońskiego w Raciborzu doszło we wtorek. Mężczyzna podający się za policjanta próbował kontrolować kierowców - podczas próby wylegitymowania sięgnął po broń i oddał strzały.

Śmierć policjanta w Raciborzu. Ujawniono wstrząsające nagrania

Kule dosięgnęły asp. Michała Kędzierskiego, który zmarł na miejscu. W internecie pojawiło się nagranie z zatrzymania napastnika. W opublikowanym nagraniu w internecie widać, jak funkcjonariusze otaczają i zatrzymują 40-letniego napastnika, który ma na sobie ubranie przypominające policyjny mundur.

d3frp5k

Radosław Ś. podczas interwencji został postrzelony i trafił do szpitala. Jak nieoficjalnie ustalił reporter WP Sylwester Ruszkiewicz, napastnik z Raciborza był znany policji. 40-letni mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie notowany. Nie tylko za przestępstwa związane z narkotykami, ale również za zniszczenie mienia, za znieważanie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, groźby karalne i rozbój.

"Proszę wybaczyć". Niespodziewana reakcja Bartłomieja Sienkiewicza na sondaż WP

Racibórz. Ostatnie pożegnanie mł. asp. Michała Kędzierskiego

Radosław Ś. przebywa obecnie w szpitalu - w czwartek sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie 40-latka. Prokuratura, tłumacząc to dobrem śledztwa, nie ujawnia czy podejrzany przyznał się do winy oraz treści jego wyjaśnień. Na czwartek zaplanowano sekcję zwłok zastrzelonego policjanta. W śledztwie konieczne będzie też przeprowadzenie badań psychiatrycznych sprawcy.

W piątek w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się ostatnie pożegnanie mł. asp. Michała Kędzierskiego. "Nie tylko w Raciborzu, ale każdy z zns i w każdej części Polski może pożegnać Michała. W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, punktualnie o 12.00 włączmy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor" - przekazała Polska Policja na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3frp5k

Podziel się opinią

Share
d3frp5k
d3frp5k
Więcej tematów