Trwa ładowanie...

Śmierć Polaka w Plymouth. Siostra ujawnia nowe fakty

We wtorek zmarł Polak, który od kilku miesięcy w stanie śpiączki leżał w jednym ze szpitali w Wielkiej Brytanii. Jego siostra ujawnia nowe informacje. Oficjalna przyczyna śmierci szokuje rodzinę.

Share
Polak zmarł w szpitalu w Plymouth
Polak zmarł w szpitalu w PlymouthŹródło: East News
d4lq9r4

We wtorek w szpitalu w Plymouth zmarł Polak, który od listopada przebywał w szpitalu w stanie śpiączki. 15 grudnia brytyjski Sąd Opiekuńczy uznał, że mężczyzna może zostać odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Zgodziła się na to żona i dzieci mężczyzny.

Sprzeciw wyraziły jednak matka mężczyzny i jego dwie siostry. W sprawę zaangażowały się polskie władze.

Śmierć Polaka w Wielkiej Brytanii. Nowe informacje

Siostra mężczyzny ujawniła oficjalną przyczynę zgonu mężczyzny. "Otrzymaliśmy ze szpitala kuriozalną informację na temat przyczyn śmierci brata: "Otrzymaliśmy komunikaty od rodziny RS dotyczące spraw związanych z jego śmiercią. W związku z tym piszemy, aby przedstawić aktualne stanowisko w tej sprawie" - napisała na Twitterze.

d4lq9r4

Przekazała, że "medyczna przyczyna śmierci zostanie zarejestrowana jako: 1a odoskrzelowe zapalenie płuc 1b niedotlenienie mózgu 1c zawał mięśnia sercowego Śmierć została zbadana przez lekarza sądowego, który nie ma żadnych obaw".

"Czyli umarł na zawał serca, który miał 6 listopada, a to że przez prawie dwa tygodnie był głodzony, bez wody i faszerowany midazolamem nie spowodowało śmierci. Niestety brat jutro będzie skremowany i już nic nie udowodnimy" - pisze dalej.

Nie będzie też przeprowadzonej sekcji zwłok mężczyzny. Tego oczekiwała rodzina.

Przypomnijmy: Polak, przebywający w szpitalu w Plymouth, mieszkał w Anglii od kilkunastu lat. Mężczyzna od 6 listopada był w śpiączce po tym jak jego serce zatrzymało się na 45 minut. - Przypadek R.S. jest dla nas bardzo smutny (...). Początkowo był w śpiączce, potem przeszedł do stanu wegetatywnego, z niewielką szansą przejścia do niskiego poziomu minimalnej świadomości - przekazał rzecznik prasowy szpitala, w którym znajdował się polski obywatel.

d4lq9r4

Jego mózg miał być poważnie uszkodzony.

Sąd nie zgodził się też na przetransportowanie pacjenta do Polski, choć pomoc zaoferowała klinika "Budzik".

Ewa Błaszczyk i prof. Maksymowicz mówią o leczeniu umierającego w Wielkiej Brytanii Polaka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lq9r4

Podziel się opinią

Share
d4lq9r4
d4lq9r4
Więcej tematów