Qaqwqwrqw

Śmierć Piotra Pawłowskiego. Są ostateczne wyniki sekcji

Po śmierci Piotra Pawłowskiego jego rodzina złożyła zawiadomienie ws. możliwości popełnienia błędu medycznego. Sprawą zajmuje się prokuratura. Jak ustaliła Wirtualna Polska, dysponuje już ostatecznymi wynikami sekcji zwłok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes Integracji Piotr Pawłowski zmarł 8 października
Prezes Integracji Piotr Pawłowski zmarł 8 października (East News, Fot: Foto Olimpik)
Qaqwqwrqw

W połowie października informowaliśmy o wstępnych wynikach sekcji zwłok Piotra Pawłowskiego. Jak ustaliliśmy są już ostateczne wyniki.

- Jest wynik sekcyjny. Jest jednak objęty tajemnicą śledztwa. Wpłynął do prokuratury w zeszłym tygodniu - powiedziała nam Beata Bosak-Kruczek

Jak dodała, podkreślając, że jest to jej prywatna opinia, "wynik nie odbiega on od wstępnego wyniku".

Qaqwqwrqw

- W sposób niewłaściwy została udzielona pomoc panu Piotrowi Pawłowskiemu. Złożenie zawiadomienia do prokuratury było uzasadnione. Doszło do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu w skutek niedotlenienia. Nie ma informacji "w skutek niedotlenienia", ale biorąc pod uwagę, jaki był poziom saturacji - poziomu nasycenia tlenem naszych tkanek mózgu (my powinniśmy mieć 96 i wyżej, a pan Piotr Pawłowski miał na poziomie 55), tak było. A mózg jest tą częścią ciała, która najszybciej zaczyna obumierać, jak nie dostaje tlenu - tłumaczyła, zaznaczając, że to jej prywatne zdanie.

Co teraz? Trwają czynności prokuratorskie. Ratownicy i lekarz zostali przesłuchani.

Kulisy sprawy

Qaqwqwrqw

Prezes Integracji Piotr Pawłowski zmarł 8 października. Jego żona, wykwalifikowana pielęgniarka, widziała, jak personel medyczny przez kilkadziesiąt minut nie mógł zaintubować jej męża. Jej zdaniem padł ofiarą błędu medycznego. Postanowiła zwrócić się do prawnika. Adwokat zawiadomiła prokuraturę. Wszczęto śledztwo w sprawie.

Wstępna sekcja zwłok wykazała cechy "obustronnego obrzęku mózgu", które mogą potwierdzać, że było silne niedotlenienie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw